Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » » » Духовну наснагу отримує молодь у церковній школі

Духовну наснагу отримує молодь у церковній школі

10:03, 05.08.19
54
Духовність
Наставляти молодь на путь істинний, плекати у  серцях слово Боже та допомагати дітям не розгубити їх доброти й щирості – обов’язок, який взяли на себе релігійні школи при православних храмах. Однією  з них є церковна школа при Св.Петро-Павлівському храмі, що у смт Дубове. Ось вже більше 20 років вона є духовно-християнським центром розвитку та становлення дубівської молоді; місцем зустрічі священика та дітей для обговорення проблем сьогодення. Заснував її настоятель церкви, благочинний Дубівського округу протоієрей о. Іоан Барна. Він же і веде просвітницькі заняття з молодими парафіянами. 
Отець Іоан є незмінним настоятелем Петро-Павлівського храму з 1983 року. За час його служіння  у селищі, а це понад 35 років, парафіяни Петро-Павлівського храму стали однією великою духовною родиною і завжди можуть сподіватися на мудру пораду настоятеля, духовну підтримку та молитовне заступництво перед Богом. У кожному його слові, погляді, дії променіє любов до Господа і ближнього. Тож своє світло-знання й вчення про Бога він з легкістю доносить й до молодого покоління вірників. 
Про те, як засновано школу та чим нині живуть її вихованці, у розмові з настоятелем храму протоієреєм о. Іоаном Барною.
Будівля церковної школи розміщена на території Св.Петро-Павлівської церкви. Як розповідає священик, раніше, за радянських часів, тут був магазин, який, як і прилегла територія,  належав ССТ. Немало довелось потрудитись о.Іоану, аби вже у роки незалежності відстояти цю територію для церковної громади, а старий магазин реконструювати під двоповерхову будівлю, на першому поверсі якої нині й діє недільна школа. 
Заходимо до приміщення школи, де у просторому класі рівненько вистроєні два ряди парт. Щосуботи тут вже кілька поколінь православних молодих дубівчан вчаться високим й незмінним духовним цінностям.  
– У перші роки заснування школи заняття відвідувало аж 425 місцевих хлопчиків та дівчат. Відповідно за віком вони були поділені на 3 групи, – пригадує священик.
Окрім отця Іоана, у той час релігійні уроки вела й викладачка Валентина Пащук. Вона також навчала молодь церковних шкіл при храмах у сусідніх селах. 
Нині ж отець Іоан проводить релігійні заняття для близько сотні дітей. До  молодшої групи ходять учні 1-6 класів, до старшої – учні 7-9 класів. Один-два рази на місяць у школі ведуться лекції  для дівчат. 
Як розповідає священик, основним напрямком роботи школи є духовно-моральне та естетичне виховання дітей. Метою занять є просвітницька місія, вивчення Закону Божого й утвердження основ віри у молодого покоління. Саме у церковній школі дитина вчиться любити Бога та ближніх. Діти отримують перші знання із Закону Божого, перші поняття про події Священної історії, про Святе Письмо, вчать перші молитви. 
Священик також веде з дітками  розмови та дискусії про сучасний світ, про погляди і почуття, про  поведінку в суспільстві, про ставлення до людей, про взаємодопомогу і любов до свого ближнього. Адже, як каже отець Іоан, моральні якості дитини треба формувати якомога раніше. 
Нерідко вихованці школи в позаурочний час звертаються до наставника за порадами: як вчинити у тих чи інших складних життєвих обставинах. І завжди отримують мудрі настанови, які допомагають їм гідно пройти всі випробування. 
А щорічно для своїх вихованців отець Іоан організовує та проводить екскурсії у Почаївську Лавру та інші святі місця. Як зауважує священик, поїздки до святинь допомагають спрямувати життя дітей на шлях християнських православних принципів та ідеалів. 
В їх організації часто священику допомагають благодійники та батьки учнів. 
Нерідко до поїздок приєднуються й учні церковної школи, якою опікується настоятель Св-Троїцького храму отець Володимир Барна. До речі, вихованці отця Володимира також навчаються у приміщенні церковної школи при Св.Петро-Павлівському храмі, оскільки власного приміщення не мають.
Також отець Іоан зазначає, що школа вчить учнів любити ближнього та допомагати потребуючим. Тому спільно з дітками організовують благодійні акції, під час яких ліплять для вихованців сиротинців пельмені. Найчастіше смаколики від дубівської молоді отримують  учні Вільшанського інтернату. 
Отець Іоан розповідає, що учні школи  допомагають у підготовці храму до свят.  Зокрема, цьогорічний випускник Микола Мадар, дев’ятикласниця Дарина Руснак та інші вихованці активно підтримують та допомагають наводити лад у церкві. 
– Я щиро тішуся з того, коли зерно, яке я посіяв у душах юних дубівчан, дає щедрі плоди. Якось, будучи на лікуванні в Ужгороді, я прийшов на недільне богослужіння до собору. Яким було моє здивування, коли у храмі під час служби Божої побачив 15 колишніх випускниць церковної школи – дівчат-студенток з Дубового. Скажу відверто, з очей котилися сльози від радості, – ділиться спогадами священик.  
Уроки отця Іоана навернули на шлях істинний не один десяток юнаків та дівчат. Адже й у місцевій школі вчителі зауважують, що ті діти, які відвідують церковну, вирізняються серед однолітків вихованістю, цілеспрямованістю та щирістю. Тому і не дивно, що батьки усвідомлюють важливість духовно-морального виховання підростаючого покоління, спрямовують своїх дітей до церковної школи. Варто зазначити, що вихованці й самі щиро тішаться спілкуванню зі священиком, вони знаходять у молитві та віровченні розраду й облагородження душі.
Є серед колишніх випускників школи ті, які у служінні Богу знайшли своє покликання. Гордістю  отця Іоана є колишні учні – отець Георгій Шетела (служить на Київщині), отець Володимир Барна (настоятель Св.Троїцького храму смт Дубове, син о. Іоана), отець Георгій Магула (служить на Мукачівщині), отець Володимир Ціпіньо (ієромонах академії на території Києво-Печерської семінарії).
У церковній школі дубівські хлопці та дівчата отримують основи християнського віровчення, а це і є важливим вкладом та турботою про майбутнє дітей. І це те, що отець Іоан робить ось вже 20 років поспіль, а з Божого благословення робитиме й надалі ще багато років.
Л.БІЛАК.
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Продається будинок
Продається приватизований будинок в с. Нересниця, є земельна ділянка 15 сотин. Тел: 098 771 5588. Міша.


Графік роботи віддалених робочих місць працівників Тячівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Закарпатської області в сільській раді с. Вільхівці і с. Нижня Апша у 2019 році
Працівники відділу обслуговування громадян управління Фонду прийматимуть громадян з різних питань пенсійного законодавства у створених віддалених робочих місцях: 
- сільської ради с. Вільхівці другого та третього вівторка щомісяця з 10.00 до 12.00 год. к.ч.
- сільської ради с. Нижня Апша першого та третього четверга щомісяця з 10.00 до 12.00 год. к.ч.
Адміністрація управління.

1 квітня стартує місячник добровільної здачі зброї
Поліція проводить профілактичні заходи з вилучення із незаконного обігу зброї. Черговий місячник стартує 1 квітня і триватиме 30 днів.
Повідомляємо: краяни, у яких є незареєстрована зброя, мають змогу здати її до відділків поліції, уникнувши при цьому кримінальної відповідальності. Згодом зброю можна легалізувати, зареєструвавши на власне ім’я, або ж видати для її знищення. 

Триває реалізація дров паливних
Лісівники ДП «Мокрянське ЛМГ» традиційно реалізовують дрова паливні для населення, підприємств, установ та організацій. Громадяни, яким дрова потрібні для власних потреб, можуть звертатися у адміністрацію лісгоспу чи найближче  лісництво, де реалізовують деревину у встановленому порядку, за визначеними відпускними цінами.