Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » » » У Грушівському монастирі відзначено 1032 річницю Хрещення Київської Русі-України

У Грушівському монастирі відзначено 1032 річницю Хрещення Київської Русі-України

09:55, 03.08.20
764
Події / Духовність
Щорічно в Україні відзначається державне свято –   День Хрещення Київської Русі-України, яке було засноване 25 липня 2008 року і відзначається щорічно 28 липня.


За переказами, саме цього дня у 988 році князь Володимир прийняв нову віру і повернувся до Києва, щоб охрестити народ Русі.
З нагоди свята в Грушівському Св. Архангело-Михайлівському чоловічому   монастирі відбувся урочистий захід. У ньому взяли участь  керівництво РДА, працівники відділу культури, депутати, актив села, духовенство монастиря. 
На жаль, через карантинні обмеження у зв’язку з поширенням коронавірусної  інфекції, запрошено обмежену кількість  людей. 
Обрано для  проведення урочистості Грушівський чоловічий   монастир не випадково. Свята обитель є однією з найдревніших  на   Закарпатті   зі своєю самобутньою історією.
Монастир  є оплотом православ’я, звідки віра Христова віками поширюється  у нашому краї. 
Про витоки християнства і його важливу роль  у формуванні духовності та  державотворенні  розповіли ведучі  Діана Шпілка й Рената Риго.
Відтак присутніх привітав голова Тячівської РДА Тімур Аверін, який відмітив  історичне значення  Хрещення Київської Русі, подякував служителям монастиря за гостинність  та побажав усім миру, злагоди  й любові.
До слова також були запрошені  Грушівський сільський голова Василь Опріш, депутат Тячівської райради Олександр Продан, начальник відділу культури РДА Василь Гудак.
Служителі Грушівського монастиря розповіли про його історію та провели екскурсію в святій  обителі. 
Перша згадка про монастир датована 1242 роком, коли монастирські споруди пограбували монголо-татари. 
Потім були ще декілька розорень і руйнувань. Про те, що він піддавався різного роду набігам, свідчать знайдені рештки вбитих ченців. Вся територія старовинного  монастиря буквально всіяна кістками. 
Прославився він своєю друкарнею.
Існують версії, що  «Руское євангеліє», «Молитвослов», «Октоїх» і навіть «Буквар» для дітей старослов’янською мовою були надруковані саме в Грушеві.
Велика святиня чекала свого відродження понад 300 років – з  кінця XVIII до початку XXI  століття. 
У 1991 році  тут урочисто була проведена  перша Божественна літургія.  
Відкриття Грушівського монастиря Архангела Михаїла відбулось у 2004 році – спочатку як жіночого, а з липня 2006-го він став чоловічим. 
За  11 років  було побудовано 2 житлових корпуси і храм, на якому знаходиться  дзвіниця і встановлені дзвони.
Сучасна чернеча обитель розташувалася поряд із залишками старого монастиря на горі над селом. 
Протягом 1997–1998 років румунські й українські археологи виявили тут руїни кам’яної церкви та дерев’яної забудови ХVІ–ХVІІ ст. Однак на сьогодні розкопки припинено.
Як наголосив намісник монастиря, архімандрит   Пімен (Мацола)  ,їх відновлення відкрило б ще не одну таємницю  цієї унікальної Святині. 
Відтак за вагомий внесок у відродження духовності, розвиток християнської етики та моралі, збагачення історико-культурної спадщини, розбудову Святої обителі та з нагоди 1032-ої річниці Хрещення Київської Русі – України  Подяками РДА було нагороджено:  намісника,   архімандрита Пімена (Мацола), архімандрита Петра (Країло), благочинного, архімандрита Вассіана (Лазур), настоятеля, Преосвященнійшого єпископа Симеона (Голубку), а також  Грушівського сільського голову Василя Опріша та депутата Тячівської районної ради Олександра Продана.
Вручили нагороди голова РДА Тімур Аверін та перший заступник Олександр Шеверя. 
На згадку  про нинішню подію ченцям вручили пам’ятний подарунок – керамічну тарілку (композиція «Ісус» тячівської майстрині  Мар’яни Бордунової). 
Всі учасники святкового заходу отримали від служителів  ікони Карпаторуських Святих  та  релігійну літературу. І  безцінний заряд духовності, яким можна наповнити душу саме в Грушівському монастирі. 
Любов Немеш.

Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Розробляється проект
Розробляється «Детальний план території для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд по  вул. Покровська, 14 в с.Крива, Тячівського району,  Закарпатської області.»
Громадські слухання відбудуться   21.09.2020  року 0 10.00  в приміщенні Кривської сільської ради. 

Онлайн-передплата – послуга від АТ «Укрпошта»
АТ «Укрпошта» пропонує скористатися послугою онлайн-передплати на ІІ півріччя 2020 р., яка розпочата з 7 квітня поточного року.
Оформлення онлайн-передплати займе до 5 хвилин часу. Необхідно зайти на головну сторінку сайту  www.ukrposhta.ua в розділ «Передплатити», обрати потрібне видання, додати його «у кошик», натиснути «оформити замовлення». Обов’язково зазначити поштову адресу, на яку здійснюватиметься доставка обраних видань, та розрахуватися за оформлене замовлення платіжною карткою. Комісія за операцію оплати зі споживача додатково не береться.