Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » » » А для душі – квітковий рай

А для душі – квітковий рай

08:48, 05.11.18
383
Про людей хороших
Сонячної осінньої днини ми завітали до шанованого в Підплеші подружжя – Івана Івановича та Юлії Петрівни Тиводарів. У кожного з них за плечима багатолітній учительський стаж. Тож серед односельців – і їхні перші учні, й їхні діти та онуки, котрим давали надійні знання з таких серйозних предметів, як математика і біологія.

Адже Іван Іванович свого часу закінчив фізико-математичний факультет Івано-Франківського педінституту. Педагогічну кар’єру розпочав директором Рунівської восьмирічки, де й зустрів своє кохання – чарівну, вродливу вчительку Юлію Біланич, біолога за фахом. Проте своє сімейне гніздечко вони звили у Підплеші, на батьківщині дружини. Сімейні узи скріпило народження донечки Лілії, котра ніколи не відчувала браку батьківської любові.
Понад півстоліття віддало вчительське подружжя справі навчання і виховання підплешанської дітвори. Юлія Петрівна, до речі, впродовж п’ятнадцяти років була заступником директора школи – вимогливим, принциповим, ініціативним. Однак при всій її різносторонньості, незмінним пріоритетом для неї завжди була біологія, яку викладала з любов’ю, захватом і благоговінням перед красою і мудрістю природи. Згадався їй один із районних семінарів у Підплешанській восьмилітці, коли зуміла проявити неабияку винахідливість.
– Переступивши поріг, мої гості-вчителі ніби потрапили… на лісову галявину, – розповідає освітянка. – Я постаралася, і все виглядало доволі реалістично – і криничка, й деревцята, й гриби, квіти та трава. Тож семінар був схожим на приємну розмову на лоні природи.
А ще Юлія Петрівна кохається у давнині й  несказанно радіє, коли випадає нагода помилуватись народним одягом, послухати  давню співанку, мелодію троїстих.
– Коли готували з учнями вечорниці, підключала до цього й працівників сільського клубу. Тож виходило дуже гарно й душевно, – нанизує спогади шановна співрозмовниця.
Хоч минули роки, і неспокійні шкільні будні зосталися далеко позаду, вона, як і раніше, черпає натхнення у спілкуванні з природою, вчаровується відлунням сивої давнини, торкаючись раритетних старожитностей. І неспроста садиба Тиводарів із ранньої весни до пізньої осені нагадує справжній квітковий рай, а в затишній альтанці стоїть давня, «народна піч» й декором слугують гілочки калини, шипшини та качани кукурудзи.
…Завітавши до цих незвичайних людей, ми ніби прочитали цікаву книгу – про кохання, вчительську жертовність, незрадливу вірність прекрасному захопленню…
Спасибі вам, шановні педагоги, за те, що ваша мудрість світить іншим!
Оксана Кубарич, зав. клубу с. Підплеша.

Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Продається будинок
Продається приватизований будинок в с. Нересниця, є земельна ділянка 15 сотин. Тел: 098 771 5588. Міша.


Графік роботи віддалених робочих місць працівників Тячівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Закарпатської області в сільській раді с. Вільхівці і с. Нижня Апша у 2019 році
Працівники відділу обслуговування громадян управління Фонду прийматимуть громадян з різних питань пенсійного законодавства у створених віддалених робочих місцях: 
- сільської ради с. Вільхівці другого та третього вівторка щомісяця з 10.00 до 12.00 год. к.ч.
- сільської ради с. Нижня Апша першого та третього четверга щомісяця з 10.00 до 12.00 год. к.ч.
Адміністрація управління.

1 квітня стартує місячник добровільної здачі зброї
Поліція проводить профілактичні заходи з вилучення із незаконного обігу зброї. Черговий місячник стартує 1 квітня і триватиме 30 днів.
Повідомляємо: краяни, у яких є незареєстрована зброя, мають змогу здати її до відділків поліції, уникнувши при цьому кримінальної відповідальності. Згодом зброю можна легалізувати, зареєструвавши на власне ім’я, або ж видати для її знищення. 

Триває реалізація дров паливних
Лісівники ДП «Мокрянське ЛМГ» традиційно реалізовують дрова паливні для населення, підприємств, установ та організацій. Громадяни, яким дрова потрібні для власних потреб, можуть звертатися у адміністрацію лісгоспу чи найближче  лісництво, де реалізовують деревину у встановленому порядку, за визначеними відпускними цінами.