Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » » » З днем народження, наставнику!

З днем народження, наставнику!

15:51, 14.01.19
576
Про людей хороших
Доля Василя Михайловича Банка – типова для всіх, хто народився в непрості післявоєнні роки, коли родини виживали в умовах суцільного безробіття лише зі своїх невеликих господарств.


Народився він на самісіньке свято – 14 січня 1945 року, тому й нарекли Василем. У 1960-му закінчив Бедевлянську семирічку, а через три роки – Тересвянську СШ. У 1970 році завершив навчання на історичному факультету. Працював вчителем, а згодом і завучем Біловарської восьмирічки. Далі трудився на посаді заступника директора Тячівського ПТУ, а починаючи з 1978 по 1980 роки – інструктором Тячівського райвиконкому. Та все ж тягнувся Василь Михайлович душею до своєї маленької батьківщини, у рідне село, де прагнув залишити гарний слід. Доля пішла назустріч – у серпні 1980-го Василя Банка призначили директором Бедевлянської школи, а вже весною наступного року він розпочинає господарським методом будувати нову школу, що було вкрай необхідним для навчання дітей в одну зміну. Через два неповні роки школа була здана під ключ. Тут було обладнано майстерні, їдальню, спальні та ігрові кімнати, музей хліба та кімнату бойової слави. Завдяки вмілому наставництву Василя Михайловича вчителі В.М.Куля, М.М.Габор, М.М.Кричфалушій, І.Д.Решетар, І.Д.Вакій, І.П.Ковач, набувши досвіду, блискуче виправдали себе на освітянській ниві: були призначені керівниками шкіл району. Слід додати, що саме в цей період райвиконком очолював І.П.Штефаньо. Майже в кожному населеному пункті Тячівщини тоді з’явилися будівельні об’єкти.
За його пропозицією в серпні 1984 року В.М.Банка призначили завідуючим районного відділу освіти. Вибір випав на справжнього господарника, яким швидко проявив себе В.М.Банк. Вже весною 1985 року стартувало будівництво Глибокопотіцької, Вільхівці-Лазівської, Дібрівської, Нересницької, Лопухівської, Тячівської №3 середніх шкіл та Топчинської, Кривської, Добрянської, Вонігівської восьмирічних, Углянського, Тячівського, Солотвинського МНВК. Одночасно добудовувались класи у Кричові, Грушові, Дубове-Вітерній, Чумальові, Груниках, Вільхівчику, Тарасівці. Це було вимогою часу, адже в той час катастрофічно не вистачало приміщень для навчання школярів. З вищеперерахованих об’єктів значна більшість зводилася господарським методом. Дитсадки, будинки для вчителів теж поповнили розмаїття освітянських закладів. Наприклад, у Вільхівці-Лазах була своєчасно здана в експлуатацію нова школа і красень дитсадок. Треба віддати належне господарнику В.М.Цірику, який за 26 років, протягом яких був головою сільради, організував на території села будівництво 5-ти освітянських закладів. Окрім цього, В.М.Банк став ініціатором будівництва адмінприміщення для відділу освіти, на жаль, на завершення якого не вистачило коштів (зараз тут розміщений райсуд), дитячого оздоровчого табору «Берізка», що у Вонігові,  спортготелю біля міського стадіону.
Такий колосальний обсяг робіт не зостався непоміченим в області, республіці. Тому у 1987 році при відділі освіти була створена експериментальна господарська група за підтримки Міністерства освіти України. За передовий досвід у розвитку та будівництві освітніх закладів Василь Михайлович Банк був нагороджений медаллю «Ветеран праці», також його удостоєно звання «Відмінник народної освіти». А Міносвіти України нагородило його Почесною грамотою та автомобілем «Жигулі».
У грудні 1989 року нинішній іменинник був обраний головою Тячівської районної ради. Згодом, з 1995 по 1998 рр. він очолював райдержадміністрацію, а потім працював начальником регіональної екологічної служби на держкордоні.
Василь Михайлович вже на заслуженому відпочинку. Бурхлива господарська діяльність на благо освіти не найкращим чином позначилася на його здоров’ї. До речі, сини Василь та Михайло працюють у правоохоронних органах, бо завжди прагнули наслідувати свого дядька Тиводара, уродженця Бедевлі, який свого часу був прокурором Автономної Республіки Крим.
Добре знаючи людські якості свого наставника (адже я у свій час працював керівником школи і будував школу у В-Лазах), можу з впевненістю сказати, що Василь Банк відповідальність за доручену справу завжди ставив на перший план, і виконати поставлене завдання якісно і в строк вважав справою честі.
З днем народження, шановний наставнику! Зичу Вам здоров’я і якнайбільше позитиву у подальшому житті!
Михайло Савчук, 
пенсіонер, м. Тячів.
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Продається будинок
Продається приватизований будинок в с. Нересниця, є земельна ділянка 15 сотин. Тел: 098 771 5588. Міша.


Графік роботи віддалених робочих місць працівників Тячівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Закарпатської області в сільській раді с. Вільхівці і с. Нижня Апша у 2019 році
Працівники відділу обслуговування громадян управління Фонду прийматимуть громадян з різних питань пенсійного законодавства у створених віддалених робочих місцях: 
- сільської ради с. Вільхівці другого та третього вівторка щомісяця з 10.00 до 12.00 год. к.ч.
- сільської ради с. Нижня Апша першого та третього четверга щомісяця з 10.00 до 12.00 год. к.ч.
Адміністрація управління.

1 квітня стартує місячник добровільної здачі зброї
Поліція проводить профілактичні заходи з вилучення із незаконного обігу зброї. Черговий місячник стартує 1 квітня і триватиме 30 днів.
Повідомляємо: краяни, у яких є незареєстрована зброя, мають змогу здати її до відділків поліції, уникнувши при цьому кримінальної відповідальності. Згодом зброю можна легалізувати, зареєструвавши на власне ім’я, або ж видати для її знищення. 

Триває реалізація дров паливних
Лісівники ДП «Мокрянське ЛМГ» традиційно реалізовують дрова паливні для населення, підприємств, установ та організацій. Громадяни, яким дрова потрібні для власних потреб, можуть звертатися у адміністрацію лісгоспу чи найближче  лісництво, де реалізовують деревину у встановленому порядку, за визначеними відпускними цінами.