Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » » » Вчительська доля, скромна й велична…

Вчительська доля, скромна й велична…

10:10, 28.01.19
753
Про людей хороших
Для вчительки Вільховецько-Лазівської ЗОШ І-ІІІ ст. Меланії Дмитрівни Божа цьогорічна казкова зима є чудовим декором до хвилюючого особистого свята, яке постукало в серце на рубежі десятиліть. Адже розпочався її життєвий шлях під січневими зорями, на самісіньке свято Водохреща, коли й вода набирає особливої сили – очищувати й зцілювати.

Хтозна, можливо з цією датою християнського календаря й пов’язана людська непересічність Меланії Дмитрівни, кришталево-чистий світ її душі, лишень добрі справи, від яких тепліють і облагороджуються людські серця… 
Меланією батьки також нарекли донечку не випадково, адже найближчий до її дня народження – День преподобної Меланії, що припадає на Щедрий вечір, напередодні старого нового року (13 січня).
Дівчинці поталанило  народитися у шанованій, інтелігентній родині Дмитра та Василини Бочеків, де виховання дітей, насамперед, полягало у формуванні їхнього духовного світу, тож у великій пошані завжди була книга.
…Меланії всі предмети давалися легко, проте замислюючись над своїм майбуттям, вона дедалі частіше бачила себе вчителем історії. Напевно, далися взнаки цікаві шкільні уроки, історичні романи з великої домашньої бібліотеки й, само собою, приклад матусі – вчителя-філолога, що була для неї життєвим ідеалом.
Тож, закінчивши із золотою медаллю Вільховецьку десятирічку, дівчина подала документи на істфак Івано-Франківського педінституту ім. В.Стефаника і невдовзі влилася у велику студентську сім’ю. Цей період ювілярка згадує з великою теплотою, адже був пов’язаний з вивченням улюблених дисциплін, спілкуванням із   новими друзями…
А вчительський дебют вузівської випускниці відбувся у 1981 році, у Вільховецько-Лазівській школі. Глибокі, надійні знання й закладена ще в дитинстві риса – над усім трудитися з повною віддачею, зробили свою справу: молодий педагог швидко здобув репутацію талановитого, ерудованого наставника, який легко знаходив з дітьми спільну мову, уміло зацікавлював їх предметом вивчення. До того ж, і вихованці, й педагоги швидко оцінили чудові особисті якості вчительки: поєднання душевної небайдужості й доброти з розумною вимогливістю, яка й спонукає до учнівської праці.
Неординарні здібності перспективного педагога у 1995 році набувають нового застосування – Меланію Дмитрівну призначено заступником директора з навчально-виховної роботи. На цій ділянці в усій повноті проявився її організаторський хист, знання методики, природжена тактовність. Доволі знаковим у її біографії є й 2004-ий, коли на загальних зборах колективу її було обрано головою профкому, що ось уже півтора десятка літ перебуває на цьому посту, відстоюючи інтереси спілчанців, беручи на себе вирішення багатьох поточних проблем у житті колективу.
Та якою б великою не була завантаженість педагога, їй по сьогодні не зраджує юначий максималізм, уміння будь-яку справу виконувати бездоганно. Нікому не доводилось чути її нарікань на зайнятість, хоча, звичайно, у неї, матері двох дітей – сина Дмитра, доньки Вілени (зараз вони вже дорослі, самодостатні люди), завжди вистачало клопотів. Та їх вважала щастям, тим більше, що поруч завжди було надійне плече коханого чоловіка Василя Степановича, який теж, до речі, віддав педагогіці немало літ душевного неспокою.
Що й казати, гарно склалася доля  нинішньої ювілярки, в якій – і недоспані ночі, й учительські тривоги та сяйво дитячих очей, що дивляться з довірою й допитливістю. Красива, славна доля, бо вишита працею й любов’ю.

Педколектив Вільховецько-Лазівської 
ЗОШ І-ІІІ ст.

Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Продається будинок
Продається приватизований будинок в с. Нересниця, є земельна ділянка 15 сотин. Тел: 098 771 5588. Міша.


Графік роботи віддалених робочих місць працівників Тячівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Закарпатської області в сільській раді с. Вільхівці і с. Нижня Апша у 2019 році
Працівники відділу обслуговування громадян управління Фонду прийматимуть громадян з різних питань пенсійного законодавства у створених віддалених робочих місцях: 
- сільської ради с. Вільхівці другого та третього вівторка щомісяця з 10.00 до 12.00 год. к.ч.
- сільської ради с. Нижня Апша першого та третього четверга щомісяця з 10.00 до 12.00 год. к.ч.
Адміністрація управління.

1 квітня стартує місячник добровільної здачі зброї
Поліція проводить профілактичні заходи з вилучення із незаконного обігу зброї. Черговий місячник стартує 1 квітня і триватиме 30 днів.
Повідомляємо: краяни, у яких є незареєстрована зброя, мають змогу здати її до відділків поліції, уникнувши при цьому кримінальної відповідальності. Згодом зброю можна легалізувати, зареєструвавши на власне ім’я, або ж видати для її знищення. 

Триває реалізація дров паливних
Лісівники ДП «Мокрянське ЛМГ» традиційно реалізовують дрова паливні для населення, підприємств, установ та організацій. Громадяни, яким дрова потрібні для власних потреб, можуть звертатися у адміністрацію лісгоспу чи найближче  лісництво, де реалізовують деревину у встановленому порядку, за визначеними відпускними цінами.