Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » » » Коли музика – поклик серця

Коли музика – поклик серця

10:25, 11.02.19
280
Про людей хороших
У народі кажуть: щастя людини не має виміру. Проте щасливцями долі вважають тих, хто зумів побачити й розкрити свій талант, несучи людям добро і не вимагаючи нічого натомість. Саме такою є  нинішня ювілярка, директор Дубівської дитячої школи мистецтв Магдалина Петрівна Воронцова. Вона безмежно закохана у музику, тішиться досягненнями свого колективу й здібних вихованців, сповнена безліччю творчих планів та задумів. Магдалина Петрівна – людина багатогранна, у якій вдало поєднуються організаторські здібності, талант викладача й музиканта з постаттю вишуканої, добродушної жінки.

Народилася Магдалина 5 лютого 1959 року у с. Добрянське у сім’ї педагогів –  Ганни Данилівни та  Петра Івановича Геревичів. Росла вона допитливою, розумною та творчою  дівчинкою. І вже у молодших класах були помітні її музичні задатки, які батьки вирішили розвивати. Так, з ініціативи батьків третьокласниця Магдалина починає навчатись у  Тячівській музичній школі. Вирішила опановувати баян, з тих пір цей музичний  інструмент став її улюбленим, і з ним досі не розлучається. 
Магдалина Петрівна пригадує, що на заняття до закладу йшла з великим задоволенням, їй подобалось все – від теоретичних дисциплін до практичних занять. І навіть відстань у близько 10 км від дому до музичної школи, яку чи не щодня долала на громадському транспорті, не була перепоною. А ще пригадує, з якою теплотою та любов’ю до дітей ставились викладачі. Вони терпляче та вміло вели юних музикантів у світ творчості. Напевне, завдяки цьому її талант й розкрився. 
Однак не тільки до творчості тяжіло серце Магдалини, вона була ще й хорошою ученицею, любила пізнавати нове. Особливо манив  її предмет «географія». Адже так цікаво було дізнаватися про нашу планету з розповідей вчителя, її батька Петра Івановича Геревича. 
І коли після закінчення школи необхідно було визначатися з вибором майбутньої професії, дівчина довго вагалась між географією й музикою, та все ж серце обрало музику. Так, у 1974 році випускниця Тячівської музичної школи вступила до Ужгородського державного музичного училища на відділ народних інструментів. І ця сторінка життя Магдалини Геревич сповнена яскравих та насичених спогадів про  чотири роки навчання. З великим захопленням та відкритим серцем дівчина опановувала нові знання. Особливо подобалось виступати разом з студентами на різноманітних концертах,  інших мистецьких заходах. 
Після закінчення училища, у 1978 році випускницю направили до селища Дубове. У місцевій музичній школі Магдалина Петрівна почала викладати предмет «Народні інструменти». Молодий спеціаліст швидко знайшла підхід до вихованців, адже добре розуміла дитячі душі, вміла у кожному учневі розпізнати музичні задатки та допомагала їх розвинути. Сотні колишніх учнів Магдалини Воронцової й нині з теплотою згадують свою наставницю, а немало з них, за її підтримки, стали професійними музикантами.  
У ці роки дівчина зустріла свою долю – молодого працівника ЗВВО Геннадія Воронцова. У 1980 році вони створюють сім’ю, через рік народжується син Ігор, а згодом родина поповнюється ще двома синами: у 1983 році народжується Геннадій, а у 1997 році – Михайло.
Всім синам подружжя дало путівку у життя, вивчили та виховали їх достойними людьми. Старший син успадкував від мами музичний талант, який є важливою складовою його професії. Він став греко-католицьким священиком й нині проповідує слово Боже в Америці. До Штатів переїхав зі своєю сім’єю й Геннадій, який має технічну та хореографічну освіти. Наймолодший Михайло наразі навчається у вузі м. Тернопіль. Має Магдалина Петрівна вже й онуків, які звеселяють та розфарбовують у яскраві барви її життя, це: Гліб, Анастасія, Маргарита та Вероніка. 
У 1996 році Магдалину Воронцову призначено директором музичної школи. І не випадково саме їй доручено цю посаду, адже вона вимоглива до себе і до оточуючих, завжди тримає руку на пульсі шкільних справ, може кожного зрозуміти і завжди готова простягнути руку допомоги – як вихованцям і батькам, так і викладачам. А за чарівною посмішкою директора приховано твердість характеру та міцність духу. Магдалина Петрівна – умілий організатор, компетентний керівник. Про її професіоналізм знають не лише у селищі, а й далеко за його межами. Згуртований викладацький колектив, який працює у Дубівській дитячій школі мистецтв, завжди готовий з радістю підтримати інноваційні ідеї свого директора. 
За більше, ніж 20 років директорування Магдалини Петрівни у мистецькому закладі відбулись значні зміни на краще. Разом зі своїми колегами вона доклала немало зусиль, щоб створити у школі умови, які посприяли розумовому, емоційному та художньому розвитку вихованців. 
– Починала я працювати директором закладу, де викладало всього 9 педагогів й діяли фортепіанний, струнний та народний  відділи. Зараз же на базі школи працює 22 викладачів та відкрито нові відділення і філіал. До речі, більшість нинішніх викладачів – це колишні учні закладу, – розповідає ювілярка.
 Так, у 2001 році було перейменовано заклад з музичної у Дубівську дитячу школу мистецтв. Цього ж року було відкрито відділ образотворчого мистецтва, а через 8 років – хореографічний відділ. Деякі зміни відбулися й восени минулого року: у селищі Усть-Чорна запрацював філіал Дубівської дитячої школи мистецтв, де діє народний відділ. 
Всі зміни відбулись завдяки злагодженій праці керівника та колективу, а також за підтримки керівництва району, відділу культури РДА, й, зокрема, його начальника Василя Гудака. 
Як переконує Магдалина Петрівна, всі викладачі школи ініціативні та здібні спеціалісти, талановиті митці, з якими легко й приємно працювати. Весь викладацький  колектив прагне до самовдосконалення: 12 з 22 викладачів мають вищу освіту, а троє продовжують навчання у мистецькому виші. Те, що вчитись новому треба все життя, власним прикладом показала й  директор закладу. У 2008 році Магдалина Воронцова вступила до Київського університету культури і мистецтва Михайла Поплавського. Досвідчений викладач з чималим стажем роботи знову відчула себе студентом. Магдалина Петрівна з великим захопленням та завзятістю опановувала нові знання і переконує: за час навчання у виші почерпнула для себе чимало корисного та нового. Диплом за спеціальністю «Музичне мистецтво» директор закладу захистила у  2012 році. 
Завдяки згуртованому й талановитому колективу та грамотному управлінню Магдалини Петрівни у школі мистецтв панує гармонійна, творча атмосфера, яка допомагає учням розкривати свої таланти. Нині у закладі навчається понад 290 учнів не тільки з Дубового, а й навколишніх сіл. До речі,  6 вихованців навчає сама Магдалина Петрівна. 
 Чимало учнів школи мистецтв є переможцями різних конкурсів та фестивалів як на місцевому, так й на міжнародному, регіональному та обласному  рівнях. Серед нещодавніх здобутків учнів: Вероніка Магула стала призером конкурсу «Зіркова хвиля хітів-2018», Ніколіна Сойма та Василь Синько перемогли у першому етапі конкурсу «Золотий мольберт-2018» та інші.
За роки існування закладу близько сотні випускників стали студентами музичних та училищ культури, образотворчого мистецтва, працюють викладачами вищих навчальних закладів, шкіл мистецтв, учителями у загальноосвітніх школах, у закладах культури.
Під керівництвом директора колектив викладачів та учні беруть активну участь у всіх культурно-мистецьких заходах селища, району, проводять концертно-лекційну роботу. 
За вагомі здобутки закладу та викладацьку діяльність Магдалина Воронцова неодноразово нагороджена грамотами та подяками Тячівської РДА, відділу культури РДА, селищної ради.
З нагоди особистого свята – світлого ювілею колектив, учні та їх батьки бажають Магдалині  Петрівні наснаги у роботі, здійснення мрій та ще довгих продуктивних років на мистецькій ниві. 
Л.БІЛАК.
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Графік роботи віддалених робочих місць працівників Тячівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Закарпатської області в сільській раді с. Вільхівці і с. Нижня Апша у 2019 році
Працівники відділу обслуговування громадян управління Фонду прийматимуть громадян з різних питань пенсійного законодавства у створених віддалених робочих місцях: 
- сільської ради с. Вільхівці другого та третього вівторка щомісяця з 10.00 до 12.00 год. к.ч.
- сільської ради с. Нижня Апша першого та третього четверга щомісяця з 10.00 до 12.00 год. к.ч.
Адміністрація управління.

1 квітня стартує місячник добровільної здачі зброї
Поліція проводить профілактичні заходи з вилучення із незаконного обігу зброї. Черговий місячник стартує 1 квітня і триватиме 30 днів.
Повідомляємо: краяни, у яких є незареєстрована зброя, мають змогу здати її до відділків поліції, уникнувши при цьому кримінальної відповідальності. Згодом зброю можна легалізувати, зареєструвавши на власне ім’я, або ж видати для її знищення. 

Коли і де відбудеться колядницький фестиваль?
З 10 січня розпочнеться традиційний районний  фестиваль колядок серед дітей «Віфлеємська зірочка», який проводиться за сприяння народного депутата України Василя Петьовки.

В’ячеслав Бігун покаже нові мотиваційні фільми
4 січня, в п’ятницю, відбудеться показ і обговорення у Тячеві нових авторських фільмів вченого-юриста і кінематографіста В’ячеслава Бігуна за участю автора та творців стрічки. Глядачі зможуть переглянути нові фільми автора. Перший – «Моро. Розвідка долі» (док., біографія, історія, війна, 15 хв.). Мирний закарпатець приймає виклик долі захистити Батьківщину в новій європейській війні. Він стає розвідником, випробовуючи себе перед обличчям смерті та ворогів, вимолюючи у Бога не лише життя, але й добру дружину. Піднятися над буденністю теми дозволить поезія, яка доповнює кіноформу автора.