Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » » » «Лише б Мати на білому світі була…»

«Лише б Мати на білому світі була…»

14:39, 08.04.19
330
Про людей хороших
Материнство – великий життєвий подвиг. Нескінченне терпіння, віддача, любов, ніжність, мудрість. Мати завжди радіє успіхам своїх дітей, підтримує їх у важку хвилину, завжди щиро переживає за кожен зроблений крок, створює домашній затишок, тихенько молиться і просить Бога про щасливу долю. Твоїм дітям дорогоцінна кожна твоя посмішка, ти для них найкрасивіша. Тому що ти – Мама. Ниточка, яка існує між матір’ю і дитиною, ніколи не рветься, вона допомагає, захищає і підтримує в скрутну хвилину. Немає людини ближчої  й  ріднішої!  
3 квітня цього року в одній з найбільших  родин села Кричева – надзвичайна подія: 90-літній ювілей відсвяткувала особлива жінка – мати-героїня, що виростила 10 дітей – 6 дочок і 4 синів,  турботлива бабуся 23 онуків, чудова прабабка для 23 правнуків та ще для однієї праправнучки! Ця Жінка з великої літери –  Анна Михайлівна Кричфалушій, Берегиня великої родини.

«Кричово…Тут з давніх-давен жили родини Кричфалушій –Томашів. Пригадую моїх батьків. Михайло Кричфалушій оженився з Іляною Кричфалушій. Не були собі родина, це знаю з оповідань. Подружжя дуже любилися. Мама займалася тільки хатою і дітьми, а батько дбав про інше. Тому що мама і батько любили одне одного, вони безмежно любили і своїх дітей. Були обоє пошановані в селі, улюблені народом за їхню працю; добрі господарі, співжили з сусідами і були дуже релігійні. Пригадую, як батько чудово грав на сопілці, все був веселий і щасливий. Ще він славився надзвичайною силою. Хоч ніколи нікого не доторкував, але жодного насильства не було там, де він був. Не мав вищої освіти, але вроджена інтелігентність перевищувала освічених,» – згадує в одній із своїх книг «Через роки – з любов’ю» голова Союзу українок Америки 45 В, активістка Світового Братства Карпатська Січ, голова Комітету допомоги Україні в Америці, д-р Марія Кричфалушій-Балтарович.
Саме в цій родині й народилася п’ятою після Марії дочка Анна. Крім них, у хаті вже було три братики: Іван, Михайло і Василь. Після Анни народилось ще двоє дівчаток, але через 6 років мами й новонародженої сестрички не стало… Довелося рано навчитись господарювати, бо старші брати випасали з батьком на полонинах худобу, а Марія, старша за Анну на 6 років, навчалася в гімназії біля Праги. Анна теж навчалась вдома, добре навчалась: два роки при чехах, на одні «одиниці», згодом ще шість при мадярах. За цей час батько вдруге одружився, і в сім’ї стало 10 дітей. Заміж Анна вийшла за батьковою порадою й благословенням в 17 років за спокійного, працьовитого односельчанина Михайла, у якого в родині теж було 10 дітей.
Але молодому подружжю жилось нелегко в голодні повоєнні роки. Далі була важка праця в колгоспі. Народжувались діти… Олена, Марія, Христина, Ольга, Йосип, Василь, Анна, Іван. Останню дитину, десяту, сина Михайла, Анна народила аж у 47 років, коли старші дві дочки уже мали своїх дітей. Та материнської любові вистачало на усіх. Крім того, доглядала подружжя, що не мало дітей, спочатку одне, згодом інше. Неймовірно, скільки сили, добра, енергії вмістилося в маленькій жінці, скільки любові у приємній, теплій посмішці, словах! 
Зараз Ганна Михайлівна вдова, трохи недобачає, проте має благословення Боже жити з найменшим, Михайлом, радіти, як підростають його діти, інші онуки, з нетерпінням чекає, коли  приїздять правнуки.  А їхнього цвіту, як кажуть, по всьому світу: в сусідніх селах, у Чернігові, Києві, Ростові, в Словаччині, Чехії, Португалії… Та де б не були – коли повертаються в рідне село – ідуть до неї: матері, бабусі, прабабки – бо вона теж завжди чекає на них.
Дорога наша мамко, бабко і прабабко! Ми  знаємо, що в будь-який час можемо прийти до Вас за порадою, Ви вислухаєте – і відразу стане легше. Ви завжди  зрозумієте, Ви завжди підтримуєте, бо Ви – наша мудра порадниця, розрада й підтримка в скрутну годину, Берегиня нашого роду. Ми знаємо, що ваші щоденні молитви – за усіх нас: дітей, онуків, правнуків, і, хоч нас усіх уже більше 50, а з невістками, зятями – майже вдвічі більше, Ви ніколи поіменно не сплутаєте, бо за кожного вболіваєте щирим своїм серцем. 
У ці весняні дні уся наша дружна, велика родина хоче привітати Вас із прекрасними, дарованими Богом роками, побажати, щоб  завжди Вас оточували турботою близькі люди, щоб кожен день починався з усмішки, а здоров’я з роками не підводило. І щоб Ви були по-справжньому щасливі! 
Ми Вас, рідненька, раді привітати
У ці весняні гарні дні,
Бо Ви для нас прабабка, бабка й мати,
І кращої немає на землі!
Ви всю свою любов й тепло
Віддаєте щодня онукам й дітям.
І хоч нелегко часто Вам було,
своїм теплом  зуміли всіх зігріти.
Щоб негараздів Ви в житті не знали ,
Хай доля усміхається весь час,
Щоб до ста літ здоров’я міцне мали –
Ми молимо Бога за Вас!
З безмежною вдячністю і любов’ю, ваші діти, онуки, правнуки…
На фото – п’ять поколінь: праправнучка Емілія, правнучка Яна, внучка Мар’яна , дочка Олена і мати Анна Кричфалушій.

Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Продається будинок
Продається приватизований будинок в с. Нересниця, є земельна ділянка 15 сотин. Тел: 098 771 5588. Міша.


Графік роботи віддалених робочих місць працівників Тячівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Закарпатської області в сільській раді с. Вільхівці і с. Нижня Апша у 2019 році
Працівники відділу обслуговування громадян управління Фонду прийматимуть громадян з різних питань пенсійного законодавства у створених віддалених робочих місцях: 
- сільської ради с. Вільхівці другого та третього вівторка щомісяця з 10.00 до 12.00 год. к.ч.
- сільської ради с. Нижня Апша першого та третього четверга щомісяця з 10.00 до 12.00 год. к.ч.
Адміністрація управління.

1 квітня стартує місячник добровільної здачі зброї
Поліція проводить профілактичні заходи з вилучення із незаконного обігу зброї. Черговий місячник стартує 1 квітня і триватиме 30 днів.
Повідомляємо: краяни, у яких є незареєстрована зброя, мають змогу здати її до відділків поліції, уникнувши при цьому кримінальної відповідальності. Згодом зброю можна легалізувати, зареєструвавши на власне ім’я, або ж видати для її знищення. 

Триває реалізація дров паливних
Лісівники ДП «Мокрянське ЛМГ» традиційно реалізовують дрова паливні для населення, підприємств, установ та організацій. Громадяни, яким дрова потрібні для власних потреб, можуть звертатися у адміністрацію лісгоспу чи найближче  лісництво, де реалізовують деревину у встановленому порядку, за визначеними відпускними цінами.