Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » » » Гідно торуючи шлях крізь роки

Гідно торуючи шлях крізь роки

10:30, 04.11.19
130
Про людей хороших
Над справжньою дружбою не владні ні роки, ні віддалі. Можливо, навіть, навпаки, вони ще більше зміцнюють глибокі, щирі почуття поваги, захоплення й поцінування, що визріли колись на грунті товариських стосунків, спільного навчання чи ділового партнерства й назавжди полишили в душі теплий слід.

Тому-то й нас з Олександром Юрійовичем Проданом по сьогодні єднає незримий духовний зв’язок, й серця, як і колись, все так же відриті для довірливого спілкування, хоча  нагода часто бачитись випадає не всім. Тож і до цієї ювілейної події в житті Олександра Юрійовича не могли зостатися байдужими, бо радість поділена – це радість примножена. А її якраз й хочеться додати імениннику в таку відповідальну, знакову мить, на піввіковому рубежі десятиліть. Така увага до нашого друга – не випадкова, оскільки належить до людей неординарних, наділених щедрим запасом можливостей, масштабним мисленням й великим практичним хистом. А при всьому цьому – великою добротою, толерантністю, бажанням прислужитися  загальній справі, рідній Тячівщині та її людям. А це саме ті риси, які промовляють про широку натуру.
…Як відомо, людина  починається з дитинства, з сім’ї, в якій закладаються основи виховання й світогляду. Олександру Юрійовичу поталанило – виростав у дружній, великій родині, разом з братами Юрієм і Василем вбираючи мудрість працелюбних, глибоко віруючих батьків, призвичаюючись до праці, самостійності й добросовісності в кожній, малій і великій, справі. Будучи надійним помічником для батька й матері, водночас блискуче навчався у Грушівській десятирічці й радував їх гарними оцінками з усіх предметів, та особливу схильність мав до точних дисциплін, що неабияк згодилося в майбутньому.
Після загальноосвітньої була й серйозна армійська школа, адже служив у морській авіації Балтійського флоту, де ще більше вигранувались такі якості, як мужність, самодисципліна, зібраність, товариське відчуття ліктя.
 Своє майбутнє Олександр Продан бачив у серйозній діловій сфері, що вимагає точних  фінансових розрахунків. Аби озброїтись необхідними знаннями, вступив до Чернівецького фінансового інституту, після успішного закінчення якого подав документи на заочне відділення економічного факультету УжНУ, де  поповнив набуті знання новими, необхідними для розуміння загальних засад економічної системи суспільства. Належна теоретична підкованість дозволила Олександру Юрійовичу успішно реалізовувати себе на помітних посадах – у районній податковій інспекції, протягом десяти літ в якості директора Тячівського консервного заводу, а згодом – заступника голови  РДА з фінансово-економічних питань. Новий аспект діяльності і, звичайно, висока вимогливість до себе, спонукали О.Ю.Продана до навчання в Академії державного управління України при Президентові України, у м. Львові. Тож усі, кому довелося співпрацювати з ним у той період, мали справу з глибоко компетентною, ерудованою людиною, що була в курсі всіх економічних процесів і показників району й докладала зусилля до їх покращення.
Нині Олександр Юрійович – успішний підприємець, чия діяльність спрямована на задоволення важливих людських запитів. Тож ставиться до своєї роботи з притаманним  йому почуттям відповідальності й уболіванням про якісний кінцевий результат. Водночас О.Ю.Продан причетний до рішень влади, що стосуються життя району загалом, адже, будучи депутатом районної ради впродовж двох скликань, головою постійно діючої комісії з питань промисловості, транспорту й енергетики, має вплив на вирішення багатьох питань, які потребують відмінного знання ситуації, фахової компетентності й вивіреного практичного підходу.
А в особистому плані наш товариш – надзвичайно «домашня», хазяйновита людина, котра по-справжньому цінує родинний затишок і дорожить тихим сімейним щастям. Доля послала йому гідну супутницю, – кохану дружину Олену Іванівну, з якою ось уже чверть століття крокують спільною стежкою, ділячи на двох успіхи й незгоди, радіючи успіхам сина Максиміліана, майбутнього правника, котрий закінчує Одеську юридичну академію.
Хто бував у подружжя Проданів в гостях, той мимоволі відкривав для себе розмаїтий світ захоплень господарів. Зокрема, знайомився з маленькою домашньою птахофермою, де утримується 12 порід (!) курочок-несушок, цесарки і перепілки, сімейство  яскравоперих фазанів й гордовитих павичів.
Всі вони – під надійною охороною породистих сторожових собак, чиєю відданістю й кмітливістю Олександр Юрійович не нахвалиться. А про світ читацьких уподобань іменинника та його дружини – заступника директора Грушівської ЗОШ І-ІІІ ст., розповість солідна домашня бібліотека, де на палітурках книжкових зібрань імена українських та зарубіжних класиків – Тараса Шевченка, Івана Франка, Василя Стуса, Івана Чендея, Ліни Костенко, Андрія Малишка, Лесі Українки, Теодора Драйзера, Еміля Золя, Гі де Мопассана, Джона Голсуорсі…
Людина з багатим внутрішнім світом, налаштована позитивно й доброзичливо, душа компанії, завжди цікава для інших. Тому й не бракує у  Олександра Юрійовича хороших, надійних друзів. Є серед них і духовні особи – архімандрит Петро, священик Грушівської православної церкви о. Михаїл, настоятель монастиря с. Біла Церква, архімандрит Венедикт.
Чимало спільних тем зринає у розмовах з сільським головою Грушева В.М.Опрішем, адже Олександр Продан – у складі виконкому сільської ради. Далеко позаду зосталося навчання у вузах, проте ниточка спілкування понині ріднить його з багатьма однокурсниками, тож приймає у ці святкові дні дружні вітання з Києва, Чернівців, Рівного, Ужгорода.
…До свого ювілею Олександр Юрійович підійшов  зі щедрими ужинками, тож по праву пишається зробленим і досягнутим у житті. Радий, що зумів прислужитися і своїй маленькій батьківщині – рідному Грушеву, подбавши про освітлення центральної вулиці, капітальний ремонт бібліотеки, кінозалу будинку культури, амбулаторії, спорудження шкільного майданчика, заміну вікон у навчальному корпусі ЗОШ І-ІІІ ст…
Та все  ж зробленим не заспокоюється – кличуть до праці і пошуків нові задуми й плани на день завтрашній, які звик втілювати в життя з цілеспрямованістю й послідовністю діяльної, енергійної людини.
З нагоди ювілейної події в житті нашого вірного друга, товариша й однодумця – його першого п’ятдесятиліття – хочеться побажати йому сонячних життєвих далей, незрадливого карпатського здоров’я й усієї повноти людського щастя!
Щоб достаток був у домі,
Щоб усі були здорові,
Хай із неба янгелок
Береже рідний куток!
Друзі М.І.Шелевер, М.В.Данилюк, І.І.Фабрицій, Ю.Ф.Крічфалушій,  О.М.Палінкаш, М.І.Довжанин, А.Ф.Терп’як, І.В.Гусар, В.І.Волошин, М.М.Рущак, І.В.Угляй, О.С.Югас,  Сергій та Валерій Асташеви з Києва, С.О.Іванчик та М.К.Горбан з Чернівців, В.В.Дьордяй з Ужгорода.

Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Відбудеться «День кар’єри»
З метою профілактики безробіття серед молоді, надання всебічної і актуальної інформації про професії, які користуються попитом на сучасному ринку праці, ознайомлення з послугами служби зайнятості Тячівський районний центр зайнятості організовує «День кар’єри».
Захід відбудеться 24 жовтня 2019 року в м. Тячів на площі Поштовій, початок о 12.00 год.
Тячівський районний центр зайнятості.

Сигнали оповіщення будуть навчальними
Управління цивільного захисту Закарпатської обласної державної адміністрації повідомляє, що 16-17 жовтня 2019 року проводитиметься комплексна перевірка загальнодержавної та територіальної автоматизованої системи централізованого оповіщення із залученням всіх засобів доведення інформації  (електричні сирени, гучномовці, а також електричні сирени системи «Павіан»). Звертаємося до усіх мешканців району та гостей з проханням зберігати спокій та пам’ятати, що всі сигнали, котрі будуть передаватися в цей період в ефірі дротового радіомовлення та через гучномовці, розміщені у місцях масового перебування людей (вокзали, школи, місця громадського відпочинку), а також сигнали електросирен, розміщених на території підприємств та організацій, є навчальними.


128 бригада запрошує на екскурсію
128 окрема гірсько-штурмова Закарпатська бригада запрошує усіх бажаючих відвідати захід «День відкритих дверей», який відбудеться 20 серпня 2019 року о 10 годині за адресою: м. Мукачево, вул. Зріні Ілони, 153. Під час заходу будуть показані нові зразки озброєння, повсякденна діяльність військової частини. Також буде проведена екскурсія в музеї бойової слави бригади, де відвідувачі ознайомляться з цікавою історією створення та бойовим шляхом славетної бригади.
Тячівський РВК.

Продається будинок
Продається приватизований будинок в с. Нересниця, є земельна ділянка 15 сотин. Тел: 098 771 5588. Міша.