Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » » » Секрети вчительського щастя

Секрети вчительського щастя

10:12, 12.11.19
550
Про людей хороших
В ці чудові осінні дні зустрічає ювілей Марія Іванівна Палко, вчителька української мови та літератури Тересвянської ЗОШ І-ІІІ ст.
Народилася вона 6 листопада 1954 р. в сім’ї службовців. Свою другу донечку батьки назвали гарним ім’ям – Марія.  Дівчатка зростали жвавими і кмітливими, на втіху батькам. Коли старша донька пішла до першого класу, Марії було лише п’ять років, проте разом із сестрою вона вже вивчила букви, потім старанно виводила їх у зошиті, вже читала і писала. Можливо, тоді, ще маленькою, і вирішила стати вчителькою. Коли її зарахували до першого класу, радості не було меж. Вчилася гарно й активно включалася в усі шкільні справи, у проведення  вечорів, «вогників». Батько бачив Марійку  у майбутньому лікарем, проте вона обрала педагогіку. Зате  через роки його сподівання виправдала онучка Вікторія, яка закінчила медичний факультет УжНУ.

Трудову діяльність Марія Іванівна розпочала продавцем споживчого товариства, дослухавшись до порад хрещених батьків, які хотіли, щоб вона продовжила їхню справу. Та дівчина відчувала, що торгівля – не її покликання, її вабила школа.
 Тож і вступила на філологічний факультет УжДУ, на заочне відділення. А першою сходинкою педагогічної кар’єри  стала робота піонервожатою, до якої приступила восени 1973 р.
Молоду, веселу й енергійну вожату діти одразу полюбили. Цікаві вечори, «вогники», екскурсії, зустрічі з учнівським активом інших шкіл, учасниками літературної студії виповнювали шкільне життя цікавим змістом. Потім юнка працює лаборантом фізкабінету, вихователем ГПД, вчителем початкових класів. І скрізь відзначалася неабиякою серйозністю, пунктуальністю і зібраністю. Будучи вчителем молодших класів, Марія Іванівна розуміла, що саме від неї залежить основа учнівських знань.  Кожен її урок не був схожий на попередній. Діти віддячували вчительці міцними знаннями, гарною поведінкою.
Коли чоловік Марії Іванівни вирішив вступати до аспірантури УжДУ, вона радо підтримала його, хоч розуміла, що  буде важко. Почали будувати хату, дочка пішла до школи, та вчителька  завжди викроювала час, аби серйозно підготуватися до уроків.
У 1991 році у її професійному житті розпочався новий етап,  пов’язаний з викладанням української мови та літератури й класним керівництвом. 
Одинадцять років разом… Діти виростали на її очах, й вона намагалася бути для них другою ненькою, застерігала  від помилок, цікавилася домашніми умовами. Разом з батьками вони їздили до Львова, Києва, Мукачева, Ужгорода. Відкриті, на високому фаховому рівні уроки, позакласні заходи, які проводила Марія Іванівна на районних семінарах директорів шкіл, вчителів української мови і літератури, надовго запам’яталися  її колегам. Вони засвідчували реальний стан справ, адже учні вчительки були частими призерами олімпіад і конкурсів ім. П.Яцика, МАН, «Якби я був президентом України». Як дорогу реліквію береже вчителька фотографію В.Гренджі-Донського, підписану дочкою поета Зіркою. Впродовж 18 років Марія Палко керувала шкільним методоб’єднанням філологів. Завжди старалася підтримати, підказати, поділитися досвідом з молодшими колегами. До речі, є серед них і її учні. Наставницьку гордість за вихованців не зрівняти ні з чим. Адже в їхніх долях відлунює і її праця, душевний неспокій і вічні вчительські тривоги. 
Засіяні М.І.Палко зерна знань, доброти, поваги щедро колосяться нині. За плідну 46-річну працю Марію Іванівну нагороджено грамотами райвно, облвно, МОН, присвоєно звання спеціаліста вищої категорії, «старший вчитель».
Не мислить себе педагог без улюбленої роботи, без дітей і зараз. Щодня з нетерпінням чекає на зустріч зі своїми учнями, аби поділитися щедрим запасом знань, спрямувати на вірний шлях.
Наснагу до праці Марія Іванівна черпає в родинному крузі, що є справжнім осередком тепла, затишку і взаєморозуміння. Подружжя щасливе тим, що зростило чудову донечку Вікторію. Вона закінчила школу із золотою медаллю, а згодом медичний факультет і зараз займає керівну посаду в обласній санепідемслужбі. Гарні надії подає і онучок Сашко, який радує рідних бабусю з дідусем високими оцінками, грамотами у навчанні та спорті.
З нагоди красивої дати, що прилинула в життя нинішньої ювілярки, хочеться побажати, аби її ніколи не покидало це щастя – бути успішною, потрібною, любимою і незамінимою.
Карпатського здоров’я, довгих літ! 
В. Леманинець.

Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Розробляється детальний план
Розробляється детальний план території для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд, част. вулиці Молодіжна в с.Біловарці, Тячівського району, Закарпатської
області. Громадські слухання відбудуться 27.07. 2020 року о 10.00 в приміщенні Біловарської сільської ради.