Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » » » Зі святом Вас, шановна колего!

Зі святом Вас, шановна колего!

08:32, 09.03.20
277
Про людей хороших
У березні чудову життєву дату відзначає Ганна Іванівна Рекіта – вчитель-методист, «Заслужений учитель України», лауреат Всеукраїнського конкурсу «Вчитель року-96», «Класний керівник. Крок у ХХІ ст. за 2000 рік».

Життєва стежина майбутньої письменниці, педагога почалося із с. Ракошино, що на Мукачівщині, де народилася у сім’ї колгоспників Пазуханичів 3 березня 1955 р. Любов до української мови і літератури у маленької Ганни затеплилася в серці у дитинстві. Найперший вірш «Мамині руки» написала у 6-му класі. Шкільна відмінниця стала активним юнкором районної й обласної газет, згодом – призером ІІІ етапу обласної олімпіади з української мови та літератури, а в 1972-му – її переможцем. Ганна багато пише і друкується у газетах,  в цей час у її доробку з’явилися поезії «Дивились ми з вереснем», «Роздум», «Журавлі».
Коли навчалася в УжДУ, її вірші звучали в радіоефірі й увійшли до альманаху «Суцвіття» («Падала зірка», «Люблю», «За землю усміхнену – я», «Струмочок»).
Після закінчення університету, у1977-му році, Ганна Іванівна їде працювати на Тячівщину, в Усть-Чорнянську СШ. І знову нові вірші  – «Чекання», «Усть-Чорна моя» побачили світ.
З 1981 р. Г.І.Рекіта працює  вчителькою української мови і літератури Тячівської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 ім. В.Гренджі-Донського. Друкуються її вірші у часописах «Слово вчителя», «Жіночий світ», «Дивослово», вона стає автором поетичної збірки «Освідчення», методичного посібника «З досвіду вивчення творчості В.Гренджі-Донського в загальноосвітній школі».
На уроках літератури рідного краю з учнями 7-9 класів я залюбки використовую матеріали колеги про творчість відомого українського діяча Сріберної Землі Василя Гренджі-Донського. А його лист  з тюрми до доньки Зірки здатен розчулити читача до сліз.
У свій час, 29 квітня 1997 р. Зірка разом з братом Василя – Іваном Гренджою приїжджали до Тячева і поповнили музей цікавими матеріалами.
До речі, саме Ганна Іванівна стала ініціатором, організатором і керівником шкільного музею імені Василя Гренджі-Донського. За її участі у школі працює літературознавчий гурток «Струмочок», учасникам якого запам’яталися зустрічі з відомими письменниками краю – Юрієм Станинцем, Олександром Сливкою, Іваном Губалем, Марією Тисянською. У 2012 р. вийшла у світ книга Г.Рекіти «Словотворення» – методичний посібник для філологів, у якому і педагогічний досвід, й майстерний доробок педагога-наставника.
Приємно  вражає ентузіазм Ганни Рекіти, велике бажання педагога посіяти в дитячих душах  велич світла і добра.  Її учні (я впевнена) понесуть у життя повчальні уроки, пронизані вірою, надією і любов’ю до оточуючого світу, почуття любові до рідного краю. До того ж, викликає повагу її непохитне бажання виховати школярів справжніми українцями, небайдужими до народних традицій, національної пам’яті і водночас популяризувати рідну мову та творчість українських письменників.
Ганна Іванівна – людина скромна, добра, але  знана і шанована не лише у нашому краї, але й за його межами. Принципова життєва позиція у поєднанні з високими духовними якостями здобули їй авторитет серед широких кіл громадськості.
Хочеться побажати  з нагоди ювілею Ганні Іванівні залишатися щиросердечною наставницею для молодих вчителів-словесників. Творіть добро, живіть у добрі і неодмінно добро Вам воздасться!
Н.Шваб, вчителька української мови та літератури, заст. з НВР Раківської ЗОШ І-ІІ ст.

Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Онлайн-передплата – послуга від АТ «Укрпошта»
АТ «Укрпошта» пропонує скористатися послугою онлайн-передплати на ІІ півріччя 2020 р., яка розпочата з 7 квітня поточного року.
Оформлення онлайн-передплати займе до 5 хвилин часу. Необхідно зайти на головну сторінку сайту  www.ukrposhta.ua в розділ «Передплатити», обрати потрібне видання, додати його «у кошик», натиснути «оформити замовлення». Обов’язково зазначити поштову адресу, на яку здійснюватиметься доставка обраних видань, та розрахуватися за оформлене замовлення платіжною карткою. Комісія за операцію оплати зі споживача додатково не береться. 

Спалювання сухостою та сміття завдає величезної шкоди довкіллю
Спалювання сухої рослинності та сміття завдає величезної шкоди довкіллю, створює загрозу для життя рослинного і тваринного світу, а нерідко і людей, та може призвести до некерованих надзвичайних ситуацій, особливо у пожежно-небезпечний період.

Продається насіння кукурудзи
Терміново продається 11 пос. одиниць насіння кукурудзи (гібрид «Солонянський 298 - 9 шт. та гібрид «ДБ Хотин»- 2 шт.), які знаходяться  на Новій Почті в Буштино. Вартість - 6оо грн. за пос. одиницю. Інші гібриди кукурудзи по «Новій почті». 
Звертатись за тел.: 097 00 47 112.