Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » » » Лікар, публіцист, письменник, громадський діяч

Лікар, публіцист, письменник, громадський діяч

10:46, 03.08.20
434
Про людей хороших
Цього кремезного чоловіка з червоним шкіряним портфелем добре пам’ятають старші за віком тячівці та численні пацієнти, якими він опікувався. Це – Тібор Іванович Силлиші, лікар-невропатолог, який довгі роки проживав у Тячеві, залишивши глибокий слід у пам’яті всіх, хто його знав.


Уродженець Берегова, 1940 року народження, угорець, після закінчення медфаку УжДУ  у 1965 році був направлений у Тячівську райлікарню, у неврологічне відділення. Як шляхетна, стримана, добра людина, він ніколи не був кар’єристом, а лікарську справу любив понад усе і відповідально ставився до своїх обов’язків. Добре володіючи угорською та німецькою мовами, постійно удосконалював методи роботи, штудіюючи медичні зарубіжні видання.
 Коли йому запропонували очолити неврологічне відділення райлікарні, дав згоду і ще з більшою відповідальністю взявся до роботи. Окрім цього, Тібор Іванович брав активну участь у різних заходах, пов’язаних з угорською культурою, її традиціями і звичаями. Організовував різні свята, зустрічі з делегаціями сусідніх країн. Водночас на шпальтах газети «Дружба» часто друкував статті, в яких розповідав про минуле Тячева, а інформацію черпав з угорських архівних документів Берегова, Будапешта. Будучи прихожанином реформатської церкви, найдавнішої за віком у районі культової споруди 13 століття, саме на її горищі Т.Силлиші віднайшов капсулу-сувій, в якій знаходився угорський національний прапор, датований 1870-1910 роками  і з написом латиною «Мараморош – Тячів».
 Тібор Іванович цікавився і художньою творчістю відомого угорського живописця Шімона Голлоші, який жив і працював у Тячеві протягом тривалого періоду. Краєзнавець популяризує його твори в пресі, журналах, а, починаючи з 1987 року, стає засновником і головою Тячівського культурного  товариства ім. Шімона Голлоші. У тому, що в районному будинку культури нині успішно діє виставка картин видатного живописця, є  вагомий вклад Тібора Івановича, який віддав чимало часу, енергії, сил, щоб зібрати  матеріали про Ш.Голлоші, який проживав у Тячеві до самої смерті.
Окрім наукової діяльності, Т.Силлиші друкував багато матеріалів з життя рідного міста, району в угорськомовній газеті «Карпаті ігоз сов», де з 1988 року працював позаштатним кореспондентом, а з 1990 – в «Карпатойо». Водночас він співпрацює з відомою в Угорщині столичною газетою «Пешті гірлоп» і журналами, де друкує наукові матеріали з історії Закарпаття.  Разом з цим дослідник займає призові місця у літературних конкурсах України, Румунії, Угорщини. Його обирають лицарем Міжнародної організації святого Георгія.
 Наш земляк пише книгу про рідний йому Тячів «Мені подобається це місто» (угорською мовою, 1994 р.). Назву книги запозичено зі слів угорського короля Карла І Роберта, який перебував у Тячеві в 1329 році, тобто, повторивши слова засновника міста. Одна за одною виходять його книги  «Дзвонить колокол» про Чорнобиль, «Хто п’є воду в Тисі», «Карпатські життєві фото». 
Нині наш земляк проживає в Угорщині і веде активну громадську роботу  зі зміцнення українсько-угорських відносин. Його добре знають і парламентарі, і відомі люди в Угорщині. На одній зі світлин Т.Силлиші зображений на сходах угорського парламенту після вручення  грамоти за письменницьку діяльність.
2 серпня Тібору Івановичу виповниться 80 років. Тож, шановний ювіляре, прийміть найкращі зичення з нагоди  особливого свята, витканого сумлінною, творчою працею на пам’ять майбутнім поколінням.
М.САВЧУК, м.Тячів.

Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Розробляється проект
Розробляється «Детальний план території для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд по  вул. Покровська, 14 в с.Крива, Тячівського району,  Закарпатської області.»
Громадські слухання відбудуться   21.09.2020  року 0 10.00  в приміщенні Кривської сільської ради. 

Онлайн-передплата – послуга від АТ «Укрпошта»
АТ «Укрпошта» пропонує скористатися послугою онлайн-передплати на ІІ півріччя 2020 р., яка розпочата з 7 квітня поточного року.
Оформлення онлайн-передплати займе до 5 хвилин часу. Необхідно зайти на головну сторінку сайту  www.ukrposhta.ua в розділ «Передплатити», обрати потрібне видання, додати його «у кошик», натиснути «оформити замовлення». Обов’язково зазначити поштову адресу, на яку здійснюватиметься доставка обраних видань, та розрахуватися за оформлене замовлення платіжною карткою. Комісія за операцію оплати зі споживача додатково не береться.