Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » » » З сердечною турботою про юнь

З сердечною турботою про юнь

10:02, 24.08.20
828
Про людей хороших
Завершальні акорди літа сповнюють Марію Іванівну Рошко, керівника  Углянської ЗОШ І-ІІІ ст. особливими, трепетними почуттями. Бо вже маячить на обрії Першовересень. І чим він ближче, тим вище здіймається в її серці хвиля тривог, неясних передчуттів і очікувань, посіяних «ковідною» пандемією, яка стократ примножує директорську відповідальність за кожну дитину. 


Проте цими днями, коли приймає вітання від дітей, онуків, друзів та знайомих, неспокійну круговерть думок мимоволі заполонили світлі, ностальгічні настрої. Адже прожиті  нею десятиліття зібралися в красиве ювілейне гроно, налите працею й хвилюваннями, радощами й сподіваннями – усім, чим багате, красиве й значиме людське життя.
…Мабуть, у всіх вже при першій зустрічі з Марією Іванівною, складається враження, що знайомий з цією милою, чарівною жінкою багато років. Адже вміння з кожним знаходити спільну мову, тему для розмови, м’яка, душевна манера спілкування мимоволі викликають симпатію і цілковиту довіру. Напевно, витоки такої виняткової комунікабельності криються ще в тих віддаленілих  роках, коли зростала й набиралася розуму у великій, дружній родині Станів, де виховувалося восьмеро дітей, і в стосунках малих й дорослих панували повага, співпереживання і взаємовиручка..
У пам’ятному 1967-му році, тихої вересневої днини для Марійки вперше продзеленчав шкільний дзвоник у рідній Углянській десятирічці. Предмети давалися їй легко, а коли виникали труднощі, надійними «консультантами» були старші брати й сестри, зразкові учні, гордість школи.
Саме в той благословенний період, коли уважно вслухалася в пояснення і розповіді своїх улюблених наставників, зажевріла у дитячому серці заповітна мрія – стати вчителькою. До неї вона йшла впевнено й цілеспрямовано: успішно закінчивши Углянську СШ, вступила до Мукачівського педучилища, а в  рік його закінчення – до Дрогобицького педінституту імені Івана Франка, на заочне відділення філологічного факультету, бо життя кликало до праці.
Свою педагогічну кар’єру Марія Іванівна будувала по цеглинках, започаткувавши її з райцентрівського дитячого садка «Берізка». Любов до дітей, терпеливість, зібраність, а також навички по догляду за молодшими братами й сестрами – все це неабияк знадобилося в процесі трудової адаптації. І вже через рік вона робить наступний сміливий крок – розпочинає вчителювати в рідних краях – у Малоугольківській, а згодом в Угля-Миравській восьмирічних школах. Діти одразу полюбили свою наставницю за цікавий, дохідливий виклад, спокійну атмосферу, яка панувала на уроках, доброзичливе ставлення, уміння вчительки вловити настрій, переживання і встановити довірливий діалог з кожним учнем.
1986-ий теж ознаменований знаковою подією в житті нинішньої ювілярки, котра вперше переступила поріг рідної Углянської альма-матер в якості педагога.
Постійна самовдосконалююча праця давала свої плоди: успіхи і любов вихованців, визнання керівництва. Не забарились і відзнаки – грамоти МОН, департаменту освіти ОДА, РДА, районної ради, управління освіти, звання «методист» та «відмінник освіти». Тож цілком закономірним було наступне призначення – на посаду методиста управління освіти РДА, де впродовж 10-ліття Марія Іванівна надавала педагогам кваліфікаційну допомогу на шляху поєднання теоретичних знань із щоденною практичною діяльністю.
М.І.Рошко судилося спробувати себе майже в усіх ролях педагогічної сфери. Адже у 2015-му управління освіти запропонувало їй директорську посаду в Углянській ЗОШ І-ІІІ ст. Погодилася після певних сумнівів: чи зможе? Адже, вважала, у директора повинна бути тверда рука і рішуча вдача. І все ж прийняла черговий виклик долі, і виявилось, що в неї сповна вистачає лідерського хисту, аби вести за собою колектив і домагатися результатів.
…З першого погляду Углянська школа промовляє про доброго господаря ідеальною чистотою, гарним дизайном і затишною обстановкою, що запанували в закладі після літніх ремонтів, барвистими клумбами, які палахкотять веселковою гамою літа.
Школа гостинно чекає на дітей, які сповнять її класи і коридори  веселим сміхом і  гомоном. І найзаповітніше бажання директора – щоб ніщо не затьмарило світлих дитячих надій, здорової радості пізнання, спілкування, товаришування. Бо саме в ім’я цього –  і її, й учителів-колег спільна праця, душевний неспокій і вогонь небайдужих сердець.

Н.Корнута, голова профкому Углянської ЗОШ І-ІІІ ст., весь колектив.  
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Розробляється проект детального планування
Розробляється проект детального планування території земельної ділянки площею 0,0664 га за адресою: с.Нижній Дубівець, вул.Шевченка, б/н для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд на ім’я Прокопанич Тетяна Миколаївна.
Громадські слухання відбудуться у Дубівській селищній раді.   
Розробляється Детальний план території
Розробляється Детальний план території  з метою визначення функціонального призначення земельних ділянок  для будівництва та обслуговування будівель громадських та релігійних організацій по вул.Зарічна с. Глибокий Потік, Тячівського району, Закарпатської області. Громадські слухання відбудуться   16.10.2020  року 0 10.00  в приміщенні Глибокопотіцької сільської ради.


Розробляється Детальний план території
Розробляється Детальний план території з метою визначення функціонального призначення земельної ділянки, в межах топо-геодезичної зйомки,  частини вул. Садова в с. Дулово, Тячівського району,  Закарпатської області
Громадські слухання відбудуться   12.10.2020  року 0 10.00  в приміщенні Дулівської сільської ради.