Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
Останні новини
» » » » » У полоні творчого неспокою

У полоні творчого неспокою

10:43, 16.11.20
145
Про людей хороших
Ім’я Михайла Града відоме багатьом тячівцям. Знають його й ті, до чиїх рук потрапляли його поетичні збірочки, автобіографічні та історичні нариси про Закарпаття, частина з яких – на русинській мові. Людина  непогамовної вдачі, він завжди був  активним учасником громадського життя, звик перебувати в гущі людей і подій, у безперервному потоці справ. Для таких людей час минає особливо швидко, тож і не зогледівся, як 70-річчя, вбране в листопадову позолоту, спинилося днями на порозі.Життя, з його непростими зламами, серпантинами крутих  доріг та подіями, часом не позбавленими драматизму, до певної міри зробило його універсалом. Адже у пошуках самого себе, свого місця під сонцем, уперто долав щабелі самоствердження, шукаючи справу до душі у дуже різних сферах людської життєдіяльності, які становили інтерес для його енергійної натури. 
З дитячих літ доля не пестила ювіляра й водила  нелегкими, кам’янистими  стежками. Народився Михайло Іванович  10 листопада 1950 року в селі Березово, що на Хустщині, в родині верховинського селянина.
– Коли мені виповнилося 10 років, не стало батька. Матері було важко одній піднімати чотирьох дітей шкільного віку, – згадує ювіляр, – то я зі своїми братиками змушений був виховуватися в Усть-Чорнянському дитбудинку, згодом у Донецькому інтернаті.
Після закінчення школи він повернувся на Закарпаття, здобув будівельну спеціальність у Міжгірському ПТУ, а місцем першого працевлаштування стали новобудови Тячева. Потім, як і у всіх, була служба в армії. Вже змужнілим юнаком  сів за кермо автівки у Буштинському лісокомбінаті, однак відчував, що здатний на більше. І, розпочавши з рядового робітника металозаводу, поступово «виріс» до старшого інженера і начальника відділу заводоуправління. Звичайно, допомогла в цьому й освіта, яку здобув без відриву від виробництва у Львівському технікумі радіоелектроніки, а згодом  у «Львівській політехніці».
Тяжіння до виробництва й технічних дисциплін на рідкість органічно поєднувалось у Михайла Івановича з небайдужістю до художнього слова. Своїми поетичними творами він відгукувався на різні події в житті міста і краю, присвячував їх непересічним землякам, переплавляв у віршовані строфи ліричні настрої і ділився ними   під час зустрічей з школярами, ліцеїстами, в ході концертних програм, урочистих святкувань…
У творчому доробку Михайла Града немало й гумористичних творів, у яких проступає його характер – дотепника й оптиміста за натурою. Шанує він і народний фольклор, тож і карпатських коломийок нанизалося на цілу  збірочку.
Зараз про творчі жнива М.І.Града промовляє доволі солідна цифра –15 книжок, власноруч підготовлених до друку. Хоч і в «самвидавничому» форматі, для вузького кола читачів, та все ж його слово пішло у світ, несучи людям поезію, пісню («Чари землі», «Серце солдата», «Закувала зозулиця», «Марамороські наспіви»), історичні матеріали, віднайдені фото, карти, документи, що проливають світло на минувшину краю, розповідають про його славних синів і дочок («Русинські писателі Закарпаття», «Русинія – моя Отчизна», «Земля мойих предків»)...
Здається, літа  обминають Михайла Івановича стороною, не позначаючись на його позитивній налаштованості й заповзятливій, комунікабельній вдачі. Він все так же бере в полон будь-яке товариство цікавими історіями й поетичними та пісенними цитатами. А друзів, котрими незмінно оточений, радий підтримати словом і ділом, до речі, у випадку якоїсь технічно-побутової проблеми – також, бо тут він, як майстер на всі руки, «і швець, і жнець», – завжди на висоті.
Залишається побажати ювіляру не втрачати запалу й надалі, і все так же творити, шукати, дбати про духовний спадок й плекати власні поетичні сади.
Г.Нікольська.
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Розробляється проект детального планування
Розробляється проект детального планування території земельної ділянки площею 0,0664 га за адресою: с.Нижній Дубівець, вул.Шевченка, б/н для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд на ім’я Прокопанич Тетяна Миколаївна.
Громадські слухання відбудуться у Дубівській селищній раді.   
Розробляється Детальний план території
Розробляється Детальний план території  з метою визначення функціонального призначення земельних ділянок  для будівництва та обслуговування будівель громадських та релігійних організацій по вул.Зарічна с. Глибокий Потік, Тячівського району, Закарпатської області. Громадські слухання відбудуться   16.10.2020  року 0 10.00  в приміщенні Глибокопотіцької сільської ради.