Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » » » 16 грудня І.І.Мігалку виповнилося б 70 років

16 грудня І.І.Мігалку виповнилося б 70 років

09:52, 18.12.17
303
Пам'ять
16 грудня І.І.Мігалку виповнилося б 70 роківШвидко плине час, і вже 7 років, немає серед нас нашого друга, талановитого поета Івана Мігалки, якого добре знали, цінували й шанували на Тячівщині. Тож згадуємо його часто і з великою теплотою в серці.

Народився Іван Іванович в с. Нижня Апша 16 грудня 1947 р. в селянській сім’ї, де було п’ятеро дітей – двоє хлопців і троє дівчат.  З ранніх літ юнак тягнувся до знань й успішно навчався в школі.  Після 10-го класу влаштувався на роботу в колгоспі «Дружба народів», водночас вступає на факультет журналістики державного університету в Молдові, на заочне відділення. Ми, студенти інших вузів, з приємністю згадуємо ті епізоди, коли Іван приїжджав на сесію і  привозив нам свіжі новини з рідних місць та гостинці. Ми були завжди раді з ним спілкуватися, адже він приємно вражав своєю ерудицією, відмінним почуттям гумору. А ще був дуже грамотною людиною, умів аргументувати свої думки, переконувати співрозмовника…
Отримавши диплом, молодий фахівець продовжує працювати в колгоспі, був секретарем комсомольської організації. У цей же час починає друкуватися в районній газеті «Дружба», румуномовних виданнях «Конкордія», «Журнал де Сігет», певний період був заступником головного редактора  газети «Марамурешани», яка довгий час виходила в світ завдяки його творчій праці.
Іван Іванович був тонкою, ліричною натурою, шанувальником поетичного слова й автором чудових віршів, які друкували в Молдові та Румунії.
Він охоче писав про нас, румунів, мешканців Тячівщини, про культурне, освітянське життя району, економічні проблеми, умів передбачати їхні наслідки. Іван Мігалко стояв біля витоків створення Товариства румунів ім. Г.Кошбука у 1989 році. Пам’ятаю, як ми зібрались на стадіоні в Нижній Апші і дискутували про доцільність організації. Адже багато хто з нас тоді не вірив, що з цього щось вийде. Однак все вдалося зробити, як слід, і ми, румуни, маємо своє Товариство. Завдяки йому стартувало свято весни «Марцішор», делегації з румунського регіону мали безліч зустрічей на лівому боці Тиси та разом із зарубіжними гостями до нас приїжджали артисти, представники культури, освіти з сусідньої держави.
І.І.Мігалко був душею компанії, він завжди відчував пульс часу, мав безліч друзів, колег. Особисто мені він радив писати, відточувати перо, шукати нові теми, за що я йому понині вдячний.
На жаль, Іван Іванович в останні роки не міг похвалитися відмінним здоров’ям. За рік до кончини лікувався в районній та обласній лікарнях.
Помер І.Мігалко 21 вересня 2010 р., не доживши до 63 років. Похований він у рідному селі. З ранньої весни до пізньої осені на його могилі не відцвітають квіти, бо рідні й близькі не забувають до неї дороги.
Проводжаючи його в останню путь, кожен з нас усвідомлював, як багато ще могла зробити ця мудра, талановита людина. Проте доля розпорядилася інакше.
Спи спокійно, дорогий друже. Ти був одним з кращих серед нас. Нехай апшанська земля буде Тобі легким пухом.
Василь Йовдій, голова Товариства румун Закарпаття ім. Іоана Мігалі де Апша.
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Приходьте на музичну виставу «Наталка-Полтавка»
Приходьте на музичну виставу  «Наталка-Полтавка»18 квітня на сцені районного будинку культури актори Закарпатського обласного театру драми та комедії покажуть музичне дійство (без антракту) «Наталка-Полтавка».

Завітайте на свято!
У середу, 9 січня, на площі Поштовій м. Тячів відбудеться районний огляд-конкурс «Вертеп-2019». 


Коли і де відбудеться колядницький фестиваль?
З 10 січня розпочнеться традиційний районний  фестиваль колядок серед дітей «Віфлеємська зірочка», який проводиться за сприяння народного депутата України Василя Петьовки.

В’ячеслав Бігун покаже нові мотиваційні фільми
4 січня, в п’ятницю, відбудеться показ і обговорення у Тячеві нових авторських фільмів вченого-юриста і кінематографіста В’ячеслава Бігуна за участю автора та творців стрічки. Глядачі зможуть переглянути нові фільми автора. Перший – «Моро. Розвідка долі» (док., біографія, історія, війна, 15 хв.). Мирний закарпатець приймає виклик долі захистити Батьківщину в новій європейській війні. Він стає розвідником, випробовуючи себе перед обличчям смерті та ворогів, вимолюючи у Бога не лише життя, але й добру дружину. Піднятися над буденністю теми дозволить поезія, яка доповнює кіноформу автора.