Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » » » Велетень з-поміж славних дубівчан

Велетень з-поміж славних дубівчан

10:27, 12.11.18
353
Пам'ять / Наші земляки
Зі спогадів про Дмитра Подольського
1 листопада 1932 року народився Д.Д.Подольський, знаний дубівчанин, перший директор ДП «ЗВВО». Вшановуючи пам’ять про нього, публікуємо спогад про Дмитра Дмитровича, яким поділився головний лікар Дубівської РЛ №2, Заслужений лікар України, друг Дмитра Подольського – Микола Бігунець. 


Сьогоднішнє Дубове зароджувалось у минулому, а минуле не можливо скинути з потягу, і забути про нього.
Якби пращури-дубівчани пройшлися пішки по селу (а вони ходили переважно пішки, в той час рідко хто їздив на возах, запряжених кіньми або волами), то не впізнали б своє рідне село. Особливо різко ці зміни сталися на початку 70-х років, що пов’язано із функціонуванням Закарпатського машинобудівного заводу, першим директором якого був Д.Д.Подольський.
Дмитро Дмитрович належав до перших випускників 10-річки післявоєнного періоду. Згодом закінчив Львівський сільськогосподарський інститут. Спочатку працював у Берегівській сільгосптехніці, потім очолив транспортний відділ в Усть-Чорнянському лісокомбінаті. Незабаром був обраний головою колгоспу «ДТСАРМ». 
Дмитро Дмитрович стверджував: лише робота на будь-якій посаді визначає твою цінність.
Наприкінці 60-х років у краї гостро постало питання про створення нових робочих місць, адже більшість селян були безробітні. На жаль, ця ситуація співзвучна зі станом справ сьогодення. 
Проблиском надії для тодішніх дубівчан стало будівництво Закарпатського машинобудівного заводу.
Доля розпорядилася так, що мені пощастило разом співпрацювати, стати свідком тих грандіозних соціально-культурних перетворень у селі, які бути започатковані та здійснювалися за участі Дмитра Дмитровича.
Це була мудра, виважена, спокійна, м’яка в своїх діях, толерантна, наділена організаційними здібностями людина. Він зумів згуртувати навколо себе не тільки інженерний, робітничий склад заводу, а й налагодив тісну співпрацю і взаєморозуміння із керівниками того часу в Дубовому: директорами школи Я.Ф.Баршай, Х.П.Гаргою, головою колгоспу М.Ю.Бігунцем, головою сільпо І.І.Дзябко, головами сільських рад І.І.Соймою, М.І.Нocою, В.П.Дурундою, керівником медичного закладу М.В.Бігунцем та іншими. 
Він став визнаним лідером, на якого ми всі рівнялися. Його авторитет швидко поширився за межі району, області.
Дмитро Дмитрович сприяв і давав простір для навчання інших. За його сприяння та ініціативи десятки дубівчан були направлені на навчання до вищих та середніх навчальних закладів. 
«Довго сам навчайся, коли хочеш навчити інших», – таке було його кредо. 
Дубівчани, колишні колгоспники, лісоруби, одноосібники швидко освоїли нові професії, які з’явилися на заводі: конструктори, токарі, слюсарі, муляри, зварювальники, транспортники, швачки тощо. Масштаб цієї роботи був настільки великий, що щомісяця  на споріднені підприємства авіаційної промисловості для здобуття кваліфікацій відряджали 700-900 осіб.
Як великий стратег, дбаючи про людей, Дмитро Дмитрович ініціював будівництво в селі соціально-культурних, побутових закладів. Найперше, це будівництво житла. Так з’явилися багатоповерхові будинки, було відремонтовано будинок культури. В Нижньому Дубівці побудований сільський клуб, відкрито музичну школу, створено духовий оркестр, хор машинобудівного заводу, який прекрасно виступав на масових культурних заходах краю. Збудовано дитячий садок, один із кращих на той час в області, нові магазини. Справжньою окрасою селища стали новобудови поліклініки, школи, технікуму. Покриваються асфальтом дороги, відкривається пожежна частина та ЖЕК, будується стадіон.
Одним словом, де б не глянути, скрізь пройшла титанічна робота славного дубівчанина та всього колективу заводу. 
В умовах гострого дефіциту товарів народного господарства підприємство почало налагоджувати виробництво таких речей, як меблі, рюкзаки, коляски, посуд, драбини, складну авіаційну продукцію, окремі вузли та деталі до неї. Неординарною подією був випуск аеросаней «Амфібії». На прилавках міст і сіл не тільки Тячівського району та області, а й за межами краю з’явилася продукція, виготовлена у Дубовому. 
Знаних вихідців із селища було чимало, які стали управлінцями високого штибу. Варто згадати деяких із них, це І.І.Бабич, працівник економічного відділу совміну СРСР, І.Ю.Бігунець, заст. голови облвиконкому, голова народного контролю в області; М.І.Носа, голова обласної сільгосптехніки, знаний письменник І.М.Чендей, лауреат Шевченківської премії; І.М.Магула, заслужений вчитель України, директор школи-інтернату в м.Хуст, та багато інших. Велетнем серед дубівчан постає достойний, славний син селища Дмитро Дмитрович.
Час, епоху людина не вибирає, в них вона живе, працює, відходить у вічність. Ми пишаємось, поважаємо минуле, любимо сучасне і віримо в майбутнє України. Без сумніву, у дубівчан з’являться нові лідери, менеджери, бізнесмени, які прославлять, наше селище у різних сферах. Хотів би привернути увагу молодого покоління до постаті Д.Д.Подольського, аби рівнялося на Дмитра Дмитровича, який працював для людей.
Дії, поступ Дмитра Дмитровича нагадують могутнє дерево, яке міцно вкоренилося в дубівську землю. На це дерево падав дощ, сніг, віяли вітри, палило сонце, тріщали морози, а воно стоїть і прикрашає наше селище.  Життя без помилок не буває, тому навчімося терпимості й прощення, що так потрібно всім нам сьогодні. 
На кладовищі Дубового, як писав Іван Чендей, поховане громадище працьовитих дубівчан, серед них і Дмитро Дмитрович, шануймо їх долю, їх працю, пам’ятаймо їх.
З відходом людини в інший світ, за нею, на жаль, іде забуття. Але лишаються рідні, близькі друзі, сподвижники, працівники машинобудівного заводу, які повинні згадувати і не забувати добрі справи нашого односельчанина Дмитра Дмитровича Подольського. 
Бережімо пам’ять про нього, віддаваймо йому честь і шану. 
М.Бігунець, Заслужений лікар України.
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Графік роботи віддалених робочих місць працівників Тячівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Закарпатської області в сільській раді с. Вільхівці і с. Нижня Апша у 2019 році
Працівники відділу обслуговування громадян управління Фонду прийматимуть громадян з різних питань пенсійного законодавства у створених віддалених робочих місцях: 
- сільської ради с. Вільхівці другого та третього вівторка щомісяця з 10.00 до 12.00 год. к.ч.
- сільської ради с. Нижня Апша першого та третього четверга щомісяця з 10.00 до 12.00 год. к.ч.
Адміністрація управління.

1 квітня стартує місячник добровільної здачі зброї
Поліція проводить профілактичні заходи з вилучення із незаконного обігу зброї. Черговий місячник стартує 1 квітня і триватиме 30 днів.
Повідомляємо: краяни, у яких є незареєстрована зброя, мають змогу здати її до відділків поліції, уникнувши при цьому кримінальної відповідальності. Згодом зброю можна легалізувати, зареєструвавши на власне ім’я, або ж видати для її знищення. 

Триває реалізація дров паливних
Лісівники ДП «Мокрянське ЛМГ» традиційно реалізовують дрова паливні для населення, підприємств, установ та організацій. Громадяни, яким дрова потрібні для власних потреб, можуть звертатися у адміністрацію лісгоспу чи найближче  лісництво, де реалізовують деревину у встановленому порядку, за визначеними відпускними цінами.
«Гаряча лінія» – про призначення субсидій на опалювальний сезон
«Гаряча лінія» – про призначення субсидій на опалювальний сезонДержавна установа Закарпатський обласний контактний центр спільно з Департаментом соціального захисту населення Закарпатської ОДА 20 вересня 2018 року проведуть прийом звернень громадян у телефонному режимі.