Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » » » Дії прокуратури спрямовані на захист законності та боротьбу зі злочинністю

Дії прокуратури спрямовані на захист законності та боротьбу зі злочинністю

14:08, 28.10.19
867
Правопорядок
Протягом 9 місяців 2019 року Тячівською місцевою прокуратурою проведено певний обсяг роботи, спрямований на захист конституційних прав і свобод громадян, зміцнення законності та боротьби зі злочинністю.

Під головуванням керівника місцевої прокуратури  5 березня та 29 серпня поточного року проведено дві  координаційні наради керівників правоохоронних органів Тячівського та Рахівського районів про стан протидії злочинності на території юрисдикції місцевої прокуратури, за наслідками яких схвалювались спільні узгоджені заходи щодо активізації та підвищення ефективності діяльності, де обговорили питання про визначені сьогоденням пріоритетні напрямки.
З цією метою спільними наказами керівників правоохоронних органів утворено 4 міжвідомчі робочі групи щодо протидії, виявлення, розкриття, документування і досудового розслідування відповідних кримінальних правопорушень. 
Організаційно-практичні та координаційні заходи сприяли певному покращенню криміногенної ситуації.
Так, рівень злочинності на території району, із розрахунку на 10 тисяч населення, є одним з найнижчих по області та становить  45,5% (проти 53,4% у 2018 році), при 73% кримінальних правопорушень в середньому по області.
Відмічається зменшення кількості облікованих особливо тяжких кримінальних правопорушень з 17 до 15 (-11,8%) та середньої тяжкості з 282 до 189 (-33%).
Спостерігається суттєве зменшення вчинення злочинів проти життя і здоров’я із 159 до 115 (- 27,7%), що значно перевищує показник по області (+ 13%).
Відмічається зменшення вчинених злочинів проти власності з 347 до 298 на – 14,1 % (по області – 0,2%).
Також покращено роботу в частині виявлення злочинів, пов’язаних з незаконним виробництвом, виготовленням, придбанням, зберіганням, перевезенням, пересиланням чи збутом наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів (ст. 307 КК) на території Тячівського району з 17 до 18.
Шляхом складання обвинувальних актів та направлення їх до місцевого суду, завершено досудове розслідування у 297 кримінальних провадженнях щодо злочинів, вчинених на території Тячівського району (у 2018 році таких скеровано 296).
Завдяки належному нагляду за додержанням законів у формі процесуального керівництва досудовим розслідуванням значно активізовано діяльність слідчого відділу Тячівського ВП ГУНП в Закарпатській області.
У 2019 році підрозділ розслідував 2318 кримінальних проваджень. За результатами досудового розслідування закінчено 1137 кримінальних проваджень, з яких 840 закрито та 297 скеровано до суду з обвинувальним актом.
Позитивним є те, що до суду скеровано ряд пріоритетних кримінальних проваджень, у т.ч. про корупційні правопорушення.
До прикладу, 29.08.2019 до суду скеровано обвинувальний акт у кримінальному провадженні за фактом вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.ч.1, 2 ст. 307 КК України, а саме за фактами незаконного збуту  наркотичних засобів, в тому числі повторно.
Зокрема, в ході досудового розслідування встановлено, що мешканець району протягом січня – червня 2018 року неодноразово здійснював збут наркотичного засобу – метамфетаміну, на території району та поза його межами, був викритий та затриманий. На стадії досудового розслідування відносно вказаного громадянина обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із можливістю внесення застави. 
Також 30.07.2019 р. до суду скеровано обвинувальний акт у кримінальному провадженні за фактом вчинення корупційного кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.190 та ч.ч. 1, 4 ст.358  КК України, а саме підробка рішення Солотвинської селищної ради, внаслідок чого  було приватизовано земельну ділянку, площею 0,618 га в смт Солотвино в ур. «Рибник» для ведення особистого селянського господарства, що перебуває в постійному користуванні ДП «Брустурянське ЛМГ», а саме, на території Грушівського лісництва, в кварталі 24 виділ 44,21 в смт Солотвино та відноситься до земель лісового фонду. Жодних погоджень на її вилучення ДП «Брустурянське ЛМГ» не надавало.
09.08.2018 скеровано до суду обвинувальний акт у кримінальному провадженні за фактом вчинення 25 травня  2019 року незаконної порубки деревини породи «бук» у кількості 7 дерев на території ДП «Мокрянське ЛМГ», у Тарасівському лісництві, в лісах, які відносяться до лісів уздовж берегів річок та є захисними, самовільно, для власних потреб, без відповідного дозволу, чим заподіяно істотну майнову шкоду на суму     49892 грн.
Прокурорами Тячівської місцевої прокуратури скасовано 130 незаконних рішень слідчих слідчого відділу Тячівського ВП ГУНП в Закарпатській області про закриття кримінальних проваджень. З метою активізації стану досудового розслідування надано 333 письмові вказівки в порядку ст. 36 КПК України.
До суду подано 81 клопотання про застосування запобіжних заходів, з яких у 14 випадках – особисте зобов’язання, 45 – домашній арешт та 22 – тримання під вартою.
Виявлено та внесено до Реєстру відомості про вчинені кримінальні правопорушення, раніше не обліковані, у 15 випадках.
Підготовлено 12 подань в порядку ст. 65 Закону України «Про запобігання корупції» до органів державної влади та місцевого самоврядування, за результатими розгляду яких 2 осіб притягнуто до дисциплінарної відповідальності. До УЗЕ в Закарпатській області скеровано 66 повідомлень про виявлення правопорушень, пов’язаних з корупцією.
При здійсненні нагляду на території  району за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов’язаних з обмеженням особистої свободи громадян, підготовлено 8 документів реагування, які розглянуті та задоволені.
З постановленням судом кінцевих рішень прокурорами прийнято  участь у розгляді 65 кримінальних справ.
Прийнято на особистому прийомі 156 громадян, 63 звернення вирішено самостійно прокурорами та 210 звернень направлено до інших відомств для вирішення.
Місцевою прокуратурою протягом поточного року заявлено позовних заяв на суму 5,6 млн. грн.,  в тому числі, з питань земельних відносин на  суму 5,4 млн. грн., з питань бюджетних відносин – на  124 тис. грн., в сфері охорони навколишнього середовища – 46 тис. грн. 
Також протягом поточного року судами задоволено 17 позовних заяв прокуратури на суму 402,2 млн. грн. та щодо повернення 1407 га землі.
Так, Господарським судом Закарпатської області за принципової позиції Тячівської місцевої прокуратури задоволено позовну заяву, заявлену прокуратурою в інтересах Головного управління Держгеокадастру в Закарпатській області та Тячівської міської ради до КСП «Руськополівське» про припинення права постійного користування та скасування державного акту на право постійного користування землею.
Прокуратурою доведено в суді, що КСП «Руськополівське» відчужило ряд об’єктів нерухомого майна третім особам, у зв’язку з чим право на земельні ділянки, які розташовані під вказаними будівлями перейшло до інших осіб. Крім того, державний акт на право постійного користування землею надавався попереднику КСП «Руськополівське», а саме радгосп-заводу «Руськополівський», яке мало державну форму власності.  
Також, за позовом прокуратури повернуто у комунальну власність частину об’єкту нерухомого майна в с. Топчино, площею 400 м. кв. вартістю 1,6 млн. грн.
За позовами прокуратури за період 2019 року реально виконано рішень суду на суму 1,2 млн. грн. 
За наслідками здійснення представництва інтересів держави в суді прокуратурою протягом 2019 року розпочато 9 кримінальних проваджень.

І.Швед, керівник Тячівської місцевої прокуратури, юрист 1 класу.
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Відтепер передплатити "Дружбу" можна і онлайн
Шановні читачі! 
Раді повідомити, що з'явилася можливість передплатити "Дружбу" онлайн - на сайті "Укрпошти". Більше не треба стояти в черзі у поштовому відділенні! Оформляйте передплату в будь-який зручний для вас час за посиланням: https://peredplata.ukrposhta.ua/index.php?route=product/product&code=500000006&product_id=94540
Передплатний індекс "Дружби" - 61823.
Рибалок запрошують до Лазів
У неділю, 18 липня, на рибному ставку в с.Лази Тячівської ТГ відбудеться свято рибалки «Файна рибка». 
У програмі заходу: 7.00 – реєстрація учасників змагання зі спортивної рибалки, 7.00-12.00 – активний лов, 12.00-13.00 – зважування лову та визначення переможців, 14.00 – відкриття свята та нагородження переможців, 15.00 – музично-розважальна програма. 
Організатори свята обіцяють цікаві майстер-класи, приємне спілкування, цінні призи, смачну юшку та відпочинок для всієї родини. Ласкаво просимо!
Вхід вільний.
Тячівська міська рада.


У Тячеві відбудеться інклюзивний фестиваль
У понеділок, 31 травня, у Тячеві на міському стадіоні ім.Л.Бийреша відбудеться інклюзивний фестиваль для людей з інвалідністю під назвою «Творчість без меж».  
Це останній з десяти проектів, які цього року реалізують у Тячівській міській громаді за співфінансування ЄС та Британської Ради, у партнерстві з ГО «Молодіжна платформа» та Тячівської міської ради.
Початок заходу – об 11.00 год. за к.ч.
За інф. Тячівської міської ради. 


СБУ проведе навчання
У період з 1 по 2 червня 2021 року на територіях Мукачівського та Берегівського районів координаційна група Антитерористичного центру при Управлінні Служби безпеки України у Закарпатській області проведе планові антитерористичні навчання