Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » » » Чому неповнолітні порушують закон?

Чому неповнолітні порушують закон?

09:11, 01.08.16
2 131
Правопорядок
Тячівська місцева прокуратура вивчила причини та умови, що спонукали неповнолітніх до вчинення кримінальних правопорушень, неналежного виконання батьківських обов’язків, втягнення підлітків у пияцтво, злочинну діяльність, реалізації їм спиртних та тютюнових виробів.  
Так, протягом шести місяців 2015 року за участі дітей на території району зареєстровано в ЄРДР 15 кримінальних проваджень, в т.ч. 4 минулих років, за участі 22 осіб,  5 тяжких злочинів за участі 6 неповнолітніх. У групі скоєно 4 кримінальні правопорушення, повторно вчинено 2. 3 особи у віці з 11 років і до досягнення віку, з якого настає кримінальна відповідальність згідно ККУ, вчинили 3 суспільно-небезпечні діяння.
Не стала кращою профілактика кримінальних правопорушень в молодіжному середовищі.За першу половину 2016 р. в районі зареєстровано 14 кримінальних проваджень, в т.ч. 4 минулих років за участі 16 осіб, 3 тяжкі злочини за участі 5 неповнолітніх, з яких в групі скоєно 3 правопорушення, повторно вчинено один злочин за участі однієї особи. Протягом 6 місяців поточного року особами у віці від 11 років і до досягнення віку, з якого настає кримінальна відповідальність згідно ККУ,  суспільно-небезпечних діянь не вчинялось.
Отже, у порівнянні з аналогічним періодом минулого року, відбулося незначне зменшення злочинності серед підлітків. Вказане свідчить про те, що з боку уповноважених служб профілактики дитячої злочинності (Тячівський ВП ГУНП в Закарпатській області, служба у справах дітей, управління освіти, центр соціальних служб для молоді Тячівської РДА) в Тячівському районі не приділяється належної уваги щодо організації профілактичної роботи в молодіжному середовищі та своєчасного реагування на негативні прояви з боку дітей.
Протягом 6 місяців 2016 року інспекторами патрульної поліції Тячівського ВП ГУНП в Закарпатській області згорнуто роботу з виявлення батьків, які ухиляються від виконання обов’язків щодо забезпечення умов, навчання та виховання неповнолітніх. Про це свідчить відсутність протоколів за ст.184 КУпАП.
Аналогічна ситуація склалася з виявленням правопорушень, вчинених підлітками, передбачених ч.1 ст.175-1 КУпАП – паління в заборонених місцях, ст.178 КУпАП – розпивання пива та алкогольних напоїв у невстановлених місцях або поява у нетверезому вигляді у громадському місці. Впродовж цього періоду відносно неповнолітніх складено один протокол про адміністративне правопорушення, передбачене ст.178 КУпАП, за ст.175-1 КУпАП – жодного.
Профілактика правопорушень серед неповнолітніх ще не стала основним напрямком в діяльності сектору кримінальної міліції у справах дітей, служби дільничних інспекторів, що призвело до скоєння повторних злочинів.
Так, вироком Тячівського районного суду від 22 січня 2015 року неповнолітнього З. засуджено за ч.3 ст.185 ККУ до 3 років, за ч.2 ст.289 КК України до 5 років позбавлення волі. Остаточно до відбуття призначено 5 років позбавлення волі. З врахуванням пом’якшуючих обставин юнака звільнено від відбування покарання з випробувальним терміном 2 роки.
26 березня 2016 року З. за попередньою змовою з неповнолітнім І. та С. в смт Тересва проникли до новобудови №26 по вул.Зореслава, звідки зі стіни викрали камеру відеоспостереження, чим спричинили потерпілій П. матеріальну шкоду на суму 1300 грн.
Слідчим відділом Тячівського ВП ГУНП в Закарпатській області за цим фактом внесено відомості в ЄРДР та розпочато кримінальне провадження. З. повідомлено про підозру та відносно нього обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 2 місяці.
Вчинення цього повторного тяжкого злочину під час відбування покарання з випробуванням стало можливим через відсутність співпраці з інспекторами поліції з проведення профілактичної роботи.
Майже згорнуто профілактичну роботу з боку кримінальної поліції у справах дітей в частині профілактичних заходів серед дітей щодо вживання алкоголю. Свідченням цього є те, що в районну лікарню доставляють дітей з алкогольним отруєнням.
На обліку в органах охорони здоров’я району перебуває 13 неповнолітніх, схильних до вживання алкоголю. При цьому працівниками служби у справах дітей та центру соціальних служб не приділяється належної уваги попередженню цих негативних проявів та не відслідковуються факти алкогольного отруєння дітей.
Як показала практика, працівниками поліції, служби у справах дітей факти вживання неповнолітніми алкоголю випливали лише після надходження повідомлень зацікавлених осіб або служб, а випадки незаконної реалізації алкоголю виявлялися після алкогольних отруєнь.
Жодного подання про виявлені правопорушення – паління на території шкіл – до управління освіти працівниками патрульної поліції Тячівського ВП ГУНП не направлялося.
Не в усіх розслідуваних та направлених до суду кримінальних провадженнях слідчими вживалися заходи для з’ясування умов життя та виховання неповнолітніх.
Враховуючи наведене, вимагаю вжити дієвих заходів щодо покращення профілактичної роботи щодо запобігання злочинності, неналежного виконання батьківських обов’язків, втягнення підлітків у пияцтво, злочинну діяльність, реалізації їм спиртних та тютюнових виробів.   
Я.ДЬОЛОГ, прокурор Тячівської місцевої прокуратури.
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Відтепер передплатити "Дружбу" можна і онлайн
Шановні читачі! 
Раді повідомити, що з'явилася можливість передплатити "Дружбу" онлайн - на сайті "Укрпошти". Більше не треба стояти в черзі у поштовому відділенні! Оформляйте передплату в будь-який зручний для вас час за посиланням: https://peredplata.ukrposhta.ua/index.php?route=product/product&code=500000006&product_id=94540
Передплатний індекс "Дружби" - 61823.
Передплату на "Дружбу" продовжено до кінця 2020 року
Дорогі друзі! Рік, що завершується, був для усіх нас нелегким. Проте, і в цих нових умовах ми, журналісти газети "Дружба", завжди намагаємося тримати руку на пульсі подій та відшуковуємо актуальну, злободенну та цікаву інформацію. Пишемо про Вас і для Вас.  Тож сподіваємося, що прихильники  районки передплатять газету і на 2021 рік.
 До речі, зробити це можна онлайн - на сайті "Укрпошти". Передплатний індекс "Дружби" - 61823.
Не рубай ялинку!
ДП «Брустурянське ЛМГ» повідомляє, що  підприємство не має ліміту на заготівлю новорічних ялинок. Стаття 65 КУпАП, стаття 91 ЛКУ: штраф за зрубану ялинку діаметром до 10 см – 517,86 грн. Шановні громадяни, працівники лісової охорони будуть проводити рейди, накладатимуть штрафи і секвеструватимуть зрубані ялинки. 
В.Михалчич, провідний інженер з охорони лісу.