Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » » » Дбаючи про добробут селян

Дбаючи про добробут селян

10:17, 13.11.17
376
Сільське життя
Дбаючи про добробут селянВже три роки поспіль Нересницька сільська рада не отримує дотації від держави, та це не заважає їй розвиватися та покращувати добробут для своїх мешканців. Адже за цей час зроблено у селах Підплеша та Нересниця чимало. Дороги щорічно оновлюються. Здійснює сільська рада й внески у покращення освітньої та медичної сфер, дбає про чистоту та затишок у населених пунктах й прагне покращити рівень життя селян. Тож про те, як минув ще один бездотаційний рік, говоримо з сільським головою Василем Гасинцем.

Місцеві підприємці – опора сільської ради
Як розповідає Василь Гасинець, орган місцевого самоврядування хоч і залишився без дотацій, однак підтримка держави все ж є – чимало коштів на покращення інфраструктури Нересниці та Підплеші сільська рада отримує з Фонду регіонального розвитку. Та і сам сільський бюджет активно поповнюють численні місцеві підприємці, які справно сплачують податки. Так, на території сільської ради зареєстровано близько сотні фірм, які ведуть малий та середній бізнес. Кілька підприємств зайняті переробкою деревини, з десяток працюють у сфері торгівлі. А є й фірми, що задіяні у виробництві. Кілька років тому  було відкрито підприємство з переробки м’яса, власником якого є ПП І.І.Футько. Нині там працевлаштовано понад 20 місцевих жителів. А наприкінці минулого року почала працювати й філія ТОВ «Росс-Україна», що займається пошиттям одягу, наразі тут працюють 50 швачок з Нересниці та навколишніх сіл. Ще одним великим підприємством є горілчано-тютюновий склад приватного підприємця І.М.Бокоча, де задіяно близько 170 осіб. Тож ця фірма робить вагомий внесок у поповнення казни місцевого бюджету, адже кошти за акцизний збір (5% від вартості товару) з продажу тютюнових та горілчаних виробів перераховуються до сільського бюджету. Щорічно всі ці підприємства поповнюють казну сільської ради, сплачуючи єдиний податок. Має сільська рада й інші надходження: сплата за оренду землі, податок на нерухомість та інші. Загалом, у казну села надходить понад 8 млн грн. доходу щорічно. А з року в рік ця сума тільки збільшується.
– За перше півріччя 2017 року Нересницька сільська рада отримала 4,369 млн. грн. доходу, з них від сплати підприємцями єдиного податку – 694 тис. грн. та акцизного збору – 1,5 млн.грн, а орендна плата за землю сягала 80 тис. грн., – розповідає Василь Іванович.
Фінансово підтримуючи садочок та лікарню
Тож, маючи солідні надходження, орган місцевого самоврядування може спрямовувати значні суми на розвиток населених пунктів.
Найперше, сільська влада намагається фінансово підтримати дитсадок та лікарню. Адже  це ті два соціальні об’єкти, функціонування яких у селі має бути на високому рівні. Щорічно задля покращення умов перебування дошкільнят у освітньому закладі місцева влада проводить ремонтні роботи приміщення. Так, у цьому році було перекрито дах будівлі. На це виділено понад 320 тис грн. А ось для дільничної лікарні, що діє у Нересниці, було виділено 310 тис. грн. з сільського бюджету на будівництво котельні зі встановленням нового твердопаливного котла. Решту коштів – 1 млн грн. – отримано з Фонду регіонального розвитку. А вже ближчим часом буде проведено заміну старої покрівлі на будівлі поліклінічного відділення на нову.
Вдалося цьогоріч сільській раді оновити й власний адмінбудинок. Так, проведено поточні ремонти приміщень та облагороджено територію навколо будівлі. Зокрема, викладено бруківкою територію перед входом, тут також встановлено кілька лавок та ліхтарі.  
Як розповідає Василь Гасинець, облагороджувати територію села громада має намір й надалі. Зокрема, вже спроектовано оновлення частини тротуару у центрі Нересниці – від храму до Нересницької ДШМ, який планують викласти бруківкою. Також сільська рада має намір перед лікарнею збудувати автостоянку. Будуть продовжені у наступному році й роботи з освітлення вулиць у Нересниці та Підплеші – Народна, Грушевського, Шевченка, Заводська, І.Франка та інші. Наразі вже розроблено 7 відповідних проектів.
Активно працює сільська рада спільно з поліцейськими й над тим, аби у день роботи ринку (по вівторках) вздовж головної вулиці був вільний проїзд, а продавців за розміщення палаток у неналежному місці штрафують.  
Ремонт доріг – напрямок пріоритетний
Особливу увагу сільський голова у цьому році приділив ремонту доріг. Василь Іванович переконаний, що вкрай важливо стежити за автошляхами й за потреби вчасно їх ремонтувати. Якщо це робити щорічно, то й затрати на оновлення шляхів будуть меншими.
Так, у цьому році вдалося капітально відремонтувати більше 800 метрів дороги загального користування по вул. Заводській у Нересниці, на що кошти були виділені як з сільського бюджету – 580 тис. грн., так й з Фонду регіонального розвитку – 900 тис. грн. Також за співфінансування сільської та районної рад, а ще Фонду регіонального розвитку покрито новим асфальтом близько 500 метрів шляху по вулиці Івана Франка.
Оновлення доріг проводиться й у с. Підплеша. Там за кошти, виділені з Фонду регіонального розвитку та сільського бюджету, буде відремонтовано 1,3 км дорожнього полотна по вулиці Народній (Чапаєва). Наразі виконавцем  робіт визначено фірму «Мега-ЛТД».
– Цей відрізок дороги загального користування на території сільської ради у найбільш занедбаному стані. Тому оновлення дорожнього полотна по вулиці Народній стало пріоритетним для нас. А наступного року маємо намір відновити ще одну ділянку дороги, де дорожнє полотно у суцільних вибоїнах, – від транспортного мосту до початку Новоселиці, – каже Василь Іванович.
Приділяє увагу сільська влада й оновленню комунальних вулиць. У цьому році було відремонтовано 1 км комунальної вулиці Кільцева, що має гравійне покриття. На черзі – поточний ремонт вулиць Борканюка та Підгора.
Захищаючи селян від водної стихії
Досі актуальним для Нересниці та Підплеші залишається питання захисту селян від водної стихії.
– Аби убезпечити нересничан та підплешан від потенційного паводку, в цьому році у Підплеші на правому березі річки Тересва, на місці, де закінчується дамба, споруджено загат та відбито русло річки від берега. Роботи профінансувала сільська рада – 190 тис. грн., а виконали їх працівники Тячівського МУВГ. За потреби буде збудовано ще одну підкріплюючу загату на березі річки. Адже у разі виходу води з берегів річки підтопленою опиниться значна частина території Підплеші та Нересниці, – зазначив Василь Іванович.
Також сільський голова відмічає, що залишається потреба й у будівництві нових гідроспоруд вздовж річки Тересва поблизу адмінбудівель Тячівського лісгоспу та філії «Тячіврайавтодор».
Громада – за чисте довкілля
Не тільки влада дбає про селян, а й самі мешканці сіл вносять свою лепту в розвиток населених пунктів. Так, щорічно тут проводять екологічну акцію з прибирання стихійних смітників на території Нересниці та Підплеші.
– Якщо після проведення першого загальносільського прибирання території сільської ради назбирували понад 1300 мішків непотребу, то з кожним наступним прибиранням селяни збирали вдвічі менше, – розповідає биров.
Василь Іванович запевняє, що стихійні смітники на території сіл, у основному, створюють ті, хто досі не уклав угоду з ТОВ «КВ-Консалт» на вивіз побутових відходів, або ж мешканці сусідніх сіл, які навмисне привозять сміття у лісову зону урочища Дубки. Адже саме там зараз найбільше стихійних смітників.
– У цьому році вже двічі працівники фірми «КВ-Консалт» самотужки прибирали стихійне звалище поблизу зони відпочинку у Дубках. Однак недобросовісні громадяни щораз засмічують цю територію мішками з непотребом. Прикро, що громадяни несвідомі того, яке лихо вчиняють природі, – констатує сільський голова.
Сільський туризм має потенціал
Набувають популярності серед мандрівників й туристичні об’єкти Нересницької сільської ради. Взимку любителі гірськолижного спорту навідуються до комплексу «Царська долина», де діє гірськолижна траса. А для поціновувачів відпочинку у горах свої послуги пропонують власники сільських садиб. Тут з туристами й екскурсії проведуть, й пригостять їх традиційними закарпатськими стравами.
Василь Іванович зазначає, що до Нересниці мандрівники їдуть охоче, хоч й не так масово, як хотілося б. А для того, аби потік візитерів щораз збільшувався, власники туристичних комплексів активно працюють над розвитком та розширенням сфери послуг. Зокрема, на базі готельно-ресторанного комплексу «Царська долина» заплановано відкрити приватну алергологічну оздоровницю. Тож селяни сподіваються, що туристичний потенціал Нересниці буде розвиватися.
Л.БІЛАК.
Дбаючи про добробут селянДбаючи про добробут селян
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Приходьте на музичну виставу «Наталка-Полтавка»
Приходьте на музичну виставу  «Наталка-Полтавка»18 квітня на сцені районного будинку культури актори Закарпатського обласного театру драми та комедії покажуть музичне дійство (без антракту) «Наталка-Полтавка».

Завітайте на свято!
У середу, 9 січня, на площі Поштовій м. Тячів відбудеться районний огляд-конкурс «Вертеп-2019». 


Коли і де відбудеться колядницький фестиваль?
З 10 січня розпочнеться традиційний районний  фестиваль колядок серед дітей «Віфлеємська зірочка», який проводиться за сприяння народного депутата України Василя Петьовки.

В’ячеслав Бігун покаже нові мотиваційні фільми
4 січня, в п’ятницю, відбудеться показ і обговорення у Тячеві нових авторських фільмів вченого-юриста і кінематографіста В’ячеслава Бігуна за участю автора та творців стрічки. Глядачі зможуть переглянути нові фільми автора. Перший – «Моро. Розвідка долі» (док., біографія, історія, війна, 15 хв.). Мирний закарпатець приймає виклик долі захистити Батьківщину в новій європейській війні. Він стає розвідником, випробовуючи себе перед обличчям смерті та ворогів, вимолюючи у Бога не лише життя, але й добру дружину. Піднятися над буденністю теми дозволить поезія, яка доповнює кіноформу автора.