Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » » » У селах – пора заготівлі сіна

У селах – пора заготівлі сіна

09:57, 05.08.19
77
Сільське життя
Якщо для одних літо – це пора відпусток та відпочинку, то для господарів, що тримають худобу, – час сінокосів. Зазвичай, у високогір’ях району починається сезон  косовиці у червні. Хоч раніше селяни до заготівлі сіна приступали тільки після Дня святих Петра і Павла. 
Травень був доволі дощовий, тож трава добре підросла, і вже у червні, з приходом тепла, люди почали сінокоси. Спекотний початок літа посприяв у заготівлі сіна. Тож більшість господарів встигли скосити поля та висушити сіно ще до настання холодного циклону у регіоні, який тривав кілька днів у липні. За літо селянам треба заготовити до 3-х тонн сіна, якщо тримають одну корову. І це за умови, що за літо худоба випасається, а як вона не покидає хліва, то необхідно і більше сухої трави. Приміром, одну тонну сіна можна заготовити на 30, а то й 50 сотинах поля, в залежності від урожайності.
Селяни бідкаються, що затрати на сінокоси іноді треба більші, ніж вартує готове сіно. Якщо сім’я велика й спільно трудиться на косовицях, то ще можна зекономити. Однак деяким господарям доводиться наймати робочу силу. Хороший косар за годину роботи бере від 80 грн., наймана гребіля обійдеться господарям від 250 грн. за день. Але скосити й посушити – це тільки півсправи, треба ж й доставити сіно у двір. більшість має поля на високогір’ях, то транспортувати готове сіно до хлівів біля осель доводиться вантажними машинами чи возами. Хто має власні автівки, перевіз обходиться дешевше, хто ж наймає, – викладає за одну ходку, залежно від відстані, яку необхідно подолати, та об’єму сіна, який може транспортувати авто чи віз, від тисячі гривень. Тоді, як один віз  (півтонни) посушеної трави коштує від 1800 грн. Однак вже ближче до зими ціна на сіно значно зросте. 
Та заготівлею сіна косовиця не завершується, адже ближче до осені селяни вдруге скошують поля – заготовляють отаву – молоду траву, яка виростає на місці скошеної. Тож у тих, хто тримає худобу, роботи вистачає на все літо.
Л.БІЛАК.
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Продається будинок
Продається приватизований будинок в с. Нересниця, є земельна ділянка 15 сотин. Тел: 098 771 5588. Міша.


Графік роботи віддалених робочих місць працівників Тячівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Закарпатської області в сільській раді с. Вільхівці і с. Нижня Апша у 2019 році
Працівники відділу обслуговування громадян управління Фонду прийматимуть громадян з різних питань пенсійного законодавства у створених віддалених робочих місцях: 
- сільської ради с. Вільхівці другого та третього вівторка щомісяця з 10.00 до 12.00 год. к.ч.
- сільської ради с. Нижня Апша першого та третього четверга щомісяця з 10.00 до 12.00 год. к.ч.
Адміністрація управління.

1 квітня стартує місячник добровільної здачі зброї
Поліція проводить профілактичні заходи з вилучення із незаконного обігу зброї. Черговий місячник стартує 1 квітня і триватиме 30 днів.
Повідомляємо: краяни, у яких є незареєстрована зброя, мають змогу здати її до відділків поліції, уникнувши при цьому кримінальної відповідальності. Згодом зброю можна легалізувати, зареєструвавши на власне ім’я, або ж видати для її знищення. 

Триває реалізація дров паливних
Лісівники ДП «Мокрянське ЛМГ» традиційно реалізовують дрова паливні для населення, підприємств, установ та організацій. Громадяни, яким дрова потрібні для власних потреб, можуть звертатися у адміністрацію лісгоспу чи найближче  лісництво, де реалізовують деревину у встановленому порядку, за визначеними відпускними цінами.