Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » » » ...Залишається вдосконалюватись

...Залишається вдосконалюватись

08:09, 18.05.20
126
Сільське життя / Здоров'я
Реформа медицини поставила перед сільською медициною ультимативні й дуже складні завдання для переходу на новий формат: оснаститись необхідною апаратурою, подбати про кадрове забезпечення, автоматизувати робочі місця, сформувати пакети послуг і укласти договір з НСЗУ… І все це – в гранично короткі терміни. Інакше на фінансування з боку НСЗУ розраховувати не доведеться. Для багатьох дільничних лікарень це прозвучало як вирок, з огляду на їх скромні можливості. Похмура перспектива вимальовувалася і перед Углянською дільничною лікарнею, й уже тут-там чулися розмови про невідворотність її закриття. Проте після того, як було мобілізовано всі зусилля і з’явилася підтримка впливових осіб,  Національна Служба здоров’я України таки дала закладу своє «добро» на подальше функціонування.
Про те, як розвиваються події зараз, чи справджуються позитивні очікування і які бар’єри зринають на шляху перебудови, – цікавимося у колишнього головлікаря, а нині директора КНП «Углянська лікарня» Н.І.Стан.


– Отже, Ніно Іванівно, можна зітхнути з полегшенням: очолюваному Вами закладу таки вдалося  вистояти у непросту пору перемін…
– Так, день 17 березня ц.р. став для колективу справжнім святом. НСЗУ дала нам дозвіл на надання населенню двох пакетів послуг: стаціонарної (терапевтичної) допомоги дорослим та дітям (без проведення хірургічних операцій), а також на амбулаторно-поліклінічну вторинну спеціалізовану меддопомогу дорослим та дітям, включаючи медичну реабілітацію та стоматологічну допомогу.
– Хто допоміг відстояти інтереси лікарні, а отже, населення всього углянського регіону, в цій своєрідній боротьбі за виживання?
– Велика заслуга в цьому належить депутату Верховної Ради від партії «Слуга народу» Анатолію В’ячеславовичу Костюху та представникові команди Президента у нашому селі Василю Васильовичу Шимону, а також райдержадміністрації, депутатам райради, директору КНП «Тячівська РЛ» Федору Михайловичу Яриничу. 
– То, виходить,  ви зуміли виконати всі реорганізаційні вимоги? Чи в ствердному рішенні НСЗУ є певна доля авансу?
– Нам таки пішли на певні поступки, тому вирішувати окремі проблеми, пов’язані з медустаткуванням і кадрами, зможемо вже в процесі. Зокрема, задля функціонування стаціонару необхідно буде створити палату інтенсивної терапії (реанімаційне відділення) і, відповідно, здійснити кадрове забезпечення на цій ділянці.
– В якому медичному обладнанні на сьогодні існує найгостріша потреба?
– Щоб бути готовими до прийому хворих, уражених коронавірусною інфекцією, потрібно мати в своєму розпорядженні апарат штучної вентиляції легенів (ШВЛ), котрий надає рятівну допомогу і в багатьох інших випадках, та поки що в нас його немає.
– Що можете сказати про наявні технічні можливості?
– Наразі в лікарні функціонує рентген-кабінет, апарат УЗД, нещодавно запрацював акушерсько-гінекологічний кабінет, який досвідчений лікар Мар’яна Василівна Добруник-Роман обладнала сучасною діагностичною апаратурою, оснащено клінічну лабораторію, для якої закуплено біохімічний аналізатор...
– Чомусь стаціонарне відділення у сільських лікарнях часто опиняється під знаком питання. Чи виправдовує воно себе в Углянському КНП?
– У нашому стаціонарі нараховується 15 ліжок, хоча за планом їх має бути 25. Однак коштів на таку кількість не вистачає. Проте потреба в них існує, адже, так званий углянський кущ, який обслуговуємо, це цілий ряд сіл – Угля, Мала та Велика Угольки, Груники, Бобово, Колодно, Кричово, Чумалево.  Та, окрім демографічного, має місце й географічний фактор: це понад 35-кілометрова віддаленість від райцентру, де, до всього, може не знайтися вільних місць у лікарні. Тож показник ліжко-місць у нас стабільно-позаплановий – 110-115%.
Слід віддати належне персоналу закладу, на адресу якого надходять лише схвальні відгуки. Чуйність, уважність, милосердя – це неписані правила внутрішнього розпорядку. Звичайно, нині в стінах нової лікарні перебування пацієнтів куди комфортніше, ніж раніше. Гарна естетична обстановка, чистота, охайність, створені тут зручності, ввічливе обслуговування й по-домашньому смачна кухня – все це позитивно впливає на психологічний стан пацієнтів і дає свої результати. Тож нерідко, проконсультувавшись із обласними фахівцями, вони виявляють бажання пройти лікувальний курс у нашому закладі.
– Чи завершено на сьогодні комп’ютеризацію КНП?
– Не зовсім. Для цього не вистачає п’яти комп’ютерів.
– Яку тенденцію має зарплата медиків?
– На жаль, поки що вона не підвищилася. Можливо, ситуація зміниться після того, як будуть виконані всі умови реформування. Хоча для відкриття нового відділення знадобляться нові витрати.
– Скорочення штату намічаються?
– Важке питання. Поки що рішення не прийнято.
– Чи забезпечено персонал засобами захисту від інфікування COVID-19?
– Тут дуже доречною виявилася гуманітарна допомога від народного депутата Василя Петьовки та депутата обласної ради Петра Голубки – захисні маски та дезінфекційні розчини, що дають змогу підтримувати режим профілактики в закладі. За це їм щира людська вдячність від усього нашого колективу.
– Спасибі за розмову.

Ганна Макаренко.Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Спалювання сухостою та сміття завдає величезної шкоди довкіллю
Спалювання сухої рослинності та сміття завдає величезної шкоди довкіллю, створює загрозу для життя рослинного і тваринного світу, а нерідко і людей, та може призвести до некерованих надзвичайних ситуацій, особливо у пожежно-небезпечний період.

Продається насіння кукурудзи
Терміново продається 11 пос. одиниць насіння кукурудзи (гібрид «Солонянський 298 - 9 шт. та гібрид «ДБ Хотин»- 2 шт.), які знаходяться  на Новій Почті в Буштино. Вартість - 6оо грн. за пос. одиницю. Інші гібриди кукурудзи по «Новій почті». 
Звертатись за тел.: 097 00 47 112.


Звернення до мешканців Тячівщини, які повернулися з-за кордону
У зв’язку з ситуацією, що склалася навколо небезпеки поширення коронавірусної інфекції COVID-19, переконливо просимо  дотримуватися карантинних заходів та  самоізоляції.

Увага, важливе оголошення!
В зв'язку з карантинними заходами, оголошення, вітання, співчуття та інші матеріали для публікації можна надсилати
на електронну пошту «Дружби» 
mail@druzhba.uz.ua. Оплата здійснюватиметься через Приват24.
З повагою, колектив редакції "Дружба".
ЗАВТРА В ОДА ПРАЦЮВАТИМЕ «ПРЯМА» ТЕЛЕФОННА ЛІНІЯ
У зв’язку із уведенням карантинних заходів та призупинення особистого прийому громадян, йдучи на зустріч населенню області, вирішено у вівторок, 24 березня 2020 року, в облдержадміністрації провести пряму телефонну лінію «Запитай у влади», під час якої громадяни зможуть звернутися до в.о. голови обласної державної адміністрації Олексія Гетманенко з особистих питань.