Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » » » Збір яфин на Апецькій тимчасово призупинено

Збір яфин на Апецькій тимчасово призупинено

09:50, 03.08.20
138
Сільське життя
Минулого тижня мешканці гірських сіл почали масово сходити на гору Апецьку для збору чорниці. Одні виїжджали власним транспортом, інші – найманими вантажними автомобілями.


На полонинських плантаціях люди збирали біля 15 кілограмів  ягід щодня. Місцеві кажуть, на жаль, масово яфини так і не  доспіли, і нерідко до відер збирачів потрапляли зовсім зелені плоди. Тож, зібравши, приміром, 30 літрів чорниці, мали трохи більше 16 кг. Селяни, незважаючи на це, продовжували зривати ягоди. Бо хоч вага зеленої  менша за спілу, та знаходились заготівельники, які радо приймали і таку яфину. Так, за кілограм чорних у перемішку з зеленими ягодами  давали 55 грн на полонині, а в пунктах прийому в населених пунктах – на 5 грн більше.
Однак, як згодом з’ясувалося, заготівельники дуже сильно ризикували. Адже  через те, що яфини не досягли спілості, не змогли реалізувати перекупникам  зібраний урожай.
 Також багатьох природолюбів обурило те, що селяни нещадно знищують у такий спосіб чорничні плантації. Тож, аби досягти компромісу, було вирішено тимчасово призупинити збір дикоростучих.Відновити вихід людей на полонину планують тільки через тиждень.
 Та не всі дотримуються  домовленостей. Примітно, що вантажні автомобілі перестали виїжджати на полонину, а ось власним транспортом люди і надалі здійснюють вихід на гору.
Вл.інф.
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Розробляється проект
Розробляється «Детальний план території для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд по  вул. Покровська, 14 в с.Крива, Тячівського району,  Закарпатської області.»
Громадські слухання відбудуться   21.09.2020  року 0 10.00  в приміщенні Кривської сільської ради. 

Онлайн-передплата – послуга від АТ «Укрпошта»
АТ «Укрпошта» пропонує скористатися послугою онлайн-передплати на ІІ півріччя 2020 р., яка розпочата з 7 квітня поточного року.
Оформлення онлайн-передплати займе до 5 хвилин часу. Необхідно зайти на головну сторінку сайту  www.ukrposhta.ua в розділ «Передплатити», обрати потрібне видання, додати його «у кошик», натиснути «оформити замовлення». Обов’язково зазначити поштову адресу, на яку здійснюватиметься доставка обраних видань, та розрахуватися за оформлене замовлення платіжною карткою. Комісія за операцію оплати зі споживача додатково не береться.